Dom i Wnętrze

Aluminiowa stolarka okienna

Nieruchomości to inwestycje na lata. Podczas planowania i budowy trzeba brać pod uwagę, że zastosowane materiały i rozwiązania mają być nie tyle najtańsze, co najbardziej opłacalne. Opłacalne, czyni nie generujące wysokich kosztów utrzymania i napraw. Dlatego w przypadku stolarki okiennej warte rozważenia są okna wykonane z aluminium.

Sztywne, lekkie i trwałe

Okna aluminiowe charakteryzują się bardzo małą podatnością na odkształcenia. Aluminium jest na tyle wytrzymałe, że potrafi udźwignąć nawet duże obciążenia. Nawet okna aluminiowe o szerokości 5-6 metrów nie potrzebują dodatkowych słupków wzmacniających (jak to jest w przypadku okien plastikowych). Dzięki temu nadają się do wykorzystania nawet w dużych powierzchniach przeszkleń.

Jednocześnie okna aluminiowe są lżejsze niż okna z PVC a także okna wykonane z drewna. Ma to znaczenie przy transporcie oraz montażu. Do tego technologia produkcji okien aluminiowych pozwala na stworzenie wytrzymałej ramy o niemal dowolnym kształcie.

Aluminium jest materiałem odpornym na działanie czynników atmosferycznych oraz na słońce (dzięki czemu nie blaknie). Ponadto nie porośnie mchem, pleśnią, nie zagrzybia się. Ponadto bardzo rzadko ulega odkształceniom. Choć gdy już im ulegnie (np. wgniecie się) to nie da się poddać takiej ramy renowacji (co jest możliwe w przypadku ram drewnianych) i konieczna jest wymiana całości.

Dobra izolacja termiczna i estetyka

Pokutuje powszechna opinia, że okna aluminiowe mają kiepskie właściwości termiczne. Jednak od lat nie ma to już nic wspólnego z rzeczywistością. Materiał izolacyjny, który umieszczany jest w profilach okiennych z aluminium jest bardzo wysokiej jakości i pozwala na zachowanie parametrów takich, jak w domach energooszczędnych.

Okna aluminiowe mogą być wyprodukowane w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej (a kolory te nie wyblakną). Dzięki i temu można dopasować je świetnie do każdego projektu zarówno budynku biurowego jak i mieszkalnego. Do estetyki okien aluminiowych można dodać także to, że nie ulegają odkształceniom i uszkodzeniom, dzięki czemu przez lata zachowują bardzo dobry wygląd.

Ze względu na wszystkie powyższe cechy okien aluminiowych są one bardzo dobrą inwestycją na lata.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

Dodaj komentarz

Zostaw komentarz