Technologia

Bezpieczne magazynowanie i wysyłanie danych drogą elektroniczną – jak robić to prawidłowo?

Współcześnie coraz częściej podnoszony jest problem bezpiecznej wymiany dokumentów w sieci. Z internetu korzystamy każdego dnia – najczęściej dotyczy to przeglądania portali informacyjnych, korzystania z portali internetowych oraz sprawdzania poczty elektronicznej. W sieci znajdujemy przydatne informacje, wysyłamy dokumenty do urzędów. Sieć skutecznie wspomaga również funkcjonowanie przedsiębiorstw. W przypadku tych ostatnich niezwykle ważne jest zadbanie o bezpieczeństwo danych, aby faktury czy dokumentacji anie trafiła w niepowołane ręce. Jak tego dokonać?

Bezpieczeństwo w sieci jest priorytetem, szczególnie w przypadku, kiedy konieczne jest przesyłanie ważnych danych. Klasyczne konta pocztowe nie zapewniają nam dużego stopnia bezpieczeństwa. Na szczęście istnieją alternatywy, a wszystko za sprawą pomysłowych informatyków, którzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Co warto wiedzieć o platformach wymiany danych?

Jednym z najpopularniejszych produktów na polskim rynku z pewnością jest ECOD. Ta nowoczesna platforma pozwala na bezpieczną wymianę danych pomiędzy systemem naszym i naszych klientów. Wszystko dosłownie w kilka sekund i z zachowaniem najwyższego priorytetu bezpieczeństwa. Jakie są zalety korzystania z platform wymiany danych? Przede wszystkim to oszczędność czasu oraz możliwość wysłania dokumentacji bezpośrednio na konto kontrahenta. Inną zaletą jest fakty korzystania z serwerów wirtualnych, tzw. „chmur”. Informacje przechowywane w chmurze pozwalają na zaoszczędzenie miejsca na stacjonarnych dyskach. Korzystanie z wirtualnych serwerów oznacza, że możliwy jest dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie. Potrzebny jest jedynie kod dostępu oraz internet.

Rozwiązania takie jak ECOD są coraz częściej stosowane w firmach o zróżnicowanych profilach, przedsiębiorstwach. Cenione są przede wszystkim za niezawodność oraz łatwość w obsłudze. Oprogramowanie dostępne jest na stronie producenta.