Dom i Wnętrze

Biała sypialnia — jak przełamać ją czernią?

Biała sypialnia jest bardzo często stylową i gustowną aranżacją. W niektórych przypadkach w celu kompromisu lub urozmaicenia wnętrza warto przełamać ją innym dominującym kolorem np. czarnym. Nie jest to oczywiste połączenie, dlatego wiele osób nie decyduje się na taki krok. Poniżej prezentujemy i opisujemy pomysł wzbogacenia białej sypialni w czarne elementy.

 

Biała sypialnia — czarne dodatki

Jeśli zależy nam na połączeniu białego koloru oraz czarnej barwy w naszej sypialni powinniśmy aranżacje wykonać przełamując biel czernią. Dodanie czarnych akcesoriów, a nie łączenie po połowie lub zdominowanie białego czarnym sprawi, że nadal wnętrze będzie jasne, ale urozmaicone. Takie trafne połączenie nie wpłynie też na poziom rozświetlenia wnętrza oraz go nie przytłoczy. Bardzo często popełnianym błędem jest zestawianie obu barw na tym samym poziomie, przez co czarny kolor dominuje biel, a wnętrze nie jest już tak okazałe.

 

Jakich dodatków użyć?

Jeśli posiadamy białą sypialnię i zdecydowaliśmy się wstawić do niej czarne dodatki, dobrym pomysłem mogą być wszelkiego rodzaju bibeloty. Korzystny może być również zegar, zdjęcie w czarnej ramce, lampka nocna czy nawet główne źródło światła. Bardzo korzystnie będą wyglądały również takie elementy jak czarna rzeźba, figurka lub materiałowa pufa ustawiona przed łóżkiem. W gronie czarnych dodatków może również znaleźć się koc, narzuta czy poduszki. Będą one wprowadzały wiele ciemnego do pomieszczenia ze względu na ich wielkość, więc ten krok będzie wymagał pewnego zastanowienia się nad główną koncepcja.