Ciekawe

Bluza, polar czy może softshell – co do jazdy konnej?

Odzież do jazdy konnej

Jazd konna jest sportem zyskującym coraz większa popularność w Polsce. Możliwość aktywnego wypoczynku oraz obcowanie z koniem pozwala nam się zrelaksować oraz wyciszyć. Zanim jednak zapiszemy się do szkoły jazdy warto skompletować nieco odzieży niezbędnej podczas jazdy konnej. Poza rękawiczkami, kaskiem oraz bryczesami będzie to również odzież wierzchnia, dopasowana do pory roku. Co mamy do wyboru? Opcji jest wiele!

Kurtka softshellowa – na wietrzne dni

Podczas jazdy w terenie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie bielizny termoaktywnej oraz kurtki softshellowe. Bielizna skutecznie pozwoli na odprowadzanie wilgoci i potu na zewnątrz, kurtka zaś uchroni nas przed podmuchami silnego wiatru.

Wiele osób jest zdania, że to jednak nie bielizna termoaktywna jest najlepsza – zamiast niej wykorzystywane są bluzy techniczne, przylegające do ciała, wykonane z materiałów szybkoschnących. Ich zaletą jest przede wszystkim możliwość odprowadzania wilgoci, ale też świetna wentylacja skóry. Takie bluzy posiadają zazwyczaj dodatkowe zamki pod szyją oraz stójki, aby móc w razie konieczności ochronić również szyję.

Również polary są chętnie kupowane przez miłośników hippiki. Ich zaletą jest przede wszystkim zapewnianie ciepła. Nierzadko polary stanowią jedną z warstw wykorzystywanej na padoku czy w terenie odzieży.

Profesjonalnej odzieży do jazdy konnej szukaj na stronie www.equishop.com