Ciekawe

Buty sportowe do marynarki i koszuli? Dlaczego nie!

Wbrew pozorom buty sportowe mogą być używane nie tylko w stylizacjach typowo sportowych, ale również w można je zastosować w outfitach codziennego użytku utrzymanych w niezobowiązującym stylu casual albo streetwear. Łączenie sportowych butów z marynarką ostatnio jest bardzo na czasie i nadaje całej stylizacji nieco więcej charakteru i niecodziennego wyrazu.

Sportowe buty to jeden z tak zwanych must-have w męskiej garderobie. I nie chodzi wyłącznie o obuwie służące do uprawiania sportu, ale też takie, która można wkomponować w casualową stylizację, w której pojawia się właśnie sportowa, nieformalna marynarka. Połączenie stylu treningowego ze smart casual jest zawsze na topie i ponadto świetnie oddaje specyfikę i osobowość współczesnego mężczyzny. Tenisówki, trampki czy sneakersy, zwłaszcza te w jednolitych tonacjach, znakomicie sprawdzają się jako dodatki w estetyce casualowej. Zadbane i dobrze dobrane jedno- albo dwukolorowe trampki mogą być również świetnym wykończeniem codziennej, nieformalnej stylizacji.

Popularne i lubiane sneakersy (takich marek jak na przykład New Balance, Adidas, Nike, Puma czy Reebok – dostępne np. na Luna) o klasycznej formie można z powodzeniem zestawiać z marynarkami oraz casualową koszulą w drobną kratkę. Garnitur powinien mieć krój slim, czyli przylegający do ciała. Z kolei spodnie (najlepiej materiałowe chinosy) powinny mieć raczej wąskie i proste nogawki. Sprawdzi się w tym wypadku fason straight leg albo slim fit. Jeśli chcesz dodatkowo się wyróżnić, możesz podwinąć nogawki.