Zdrowie i Uroda

Codzienna pielęgnacja włosów w domu

Nasze włosy wymagają codziennych zabiegów pielęgnacyjnych – mycie i czesanie to absolutne minimum, aby czupryna była estetyczna, a skóra głowy zdrowa. Wybierając konkretne szampony zwracajmy uwagę na ich skład i dobierajmy je do naszych potrzeb. Niezwykle popularne stało się używanie szamponów ziołowych, znacznie delikatniejszych w działaniu i nie podrażniających skóry na głowie.

Również szczotkowanie czy czesanie grzebieniem jest istotne – i to nie dlatego, że musimy rozczesać włosy. Podczas szczotkowania masowana jest skóra głowy, która w ten sposób staje się znacznie lepiej ukrwiona. Efektem tego są lepiej odżywione włosy i ich piękny wygląd.

Regularne wizyty u fryzjera

Aby utrzymać nasze włosy w dobrej kondycji koniecznie musimy odwiedzać fryzjera przynajmniej raz na 2-3 miesiące. Wynika to z faktu, że końcówki naszych włosów rozdwajając się (np. poprzez pocieranie o ubranie), co nie wygląda estetycznie. Takie końcówki powinny być przycinane, a sam zabieg pozwoli także na wyrównanie czupryny. Podczas zabiegów kosmetycznych warto zapytać fryzjera o to, jak lepiej dbać o włosy.
Czy samodzielnie możemy dbać o włosy jak w salonie? Zdecydowanie nie – wynika to przede wszystkim z braku umiejętności oraz odpowiednich narzędzi.

Standardowe wyposażenie salonów fryzjerskich obejmuje przede wszystkim wszelkie przybory do czesania i strzyżenia: nożyczki, grzebienie, szczotki, wałki. Pod ręką powinny znajdować się także suszarki, prostownice. W każdym salonie znajduje się przynajmniej jedno stanowisko do mycia głowy – podczas tego zabiegu obsługa salonu wykonuje również masaż skóry głowy. Istotnym elementem wyposażenia są liczne kosmetyki pielęgnacyjne oraz koloryzujące. Wśród nich wymienić można: szampony, odżywki, maski, olejki, farby, szampony koloryzujące i wiele innych.