Ciekawe

Cyrkulator do gotowania

W sklepach widzimy czasem dziwne urządzenie o nazwie – cyrkulator do gotowania. Co to jest? Jest to to sprzęt pozwalający na utrzymanie stałej temperatury. Po co to? Jest to konieczne w technice gotowania zwanej sous vide.

Sous vide

Technika sous vide opiera się na gotowaniu produktów w niskiej temperaturze. Dawniej ta metoda była dostępna jedynie drogim restauracjom, jednak dzisiaj dzięki urządzeniom dostępnym już na rynku, każdy może gotować tą metodą.

Zaletą tej metody jest otrzymanie potraw o doskonałym smaku. Ponadto są one w pełni wartościowe- są bogate w witaminy, przeciwutleniacze, oraz makro- i mikroelementy. A zatem są pyszne i jednocześnie zdrowe!

Etapy gotowania techniką sous vide

Na początku pakujemy nasz produkt z dodatkami np. mięso z masłem i przyprawami za pomocą odpowiedniej pakowarki do specjalnego woreczka. Następnie umieszczamy go w kąpieli wodnej o stałej, ściśle określonej temperaturze. Po upływie określonego czasu wyjmujemy praktycznie gotowe już danie i cieszymy się jego niepowtarzalnym smakiem i aromatem.

Cyrkulator do gotowania jest nam potrzebny właśnie po to, aby utrzymać stałą temperaturę wody. Za jego pomoc ustalamy konkretną temperaturę, którą on następnie podtrzymuje przez cały czas. Należy podkreślić, że to jest w zasadzie najważniejszy element tej techniki. Bez stałej temperatury wody, nic nam nie wyjdzie.

Jak wybrać cyrkulator do gotowania?

Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka parametrów. A zatem dobrze by było, gdyby nasz cyrkulator do gotowania zapamiętywał czas i temperaturę gotowania. Czasami bowiem w każdym domu zdarzają się nagłe awarie prądu. Jeśli już kupujemy tak drogi sprzęt zdecydujmy się na takie urządzenie, które będzie miało odpowiednie parametry wydajności i mocy.

Co więcej cyrkulator powinien posiadać wyświetlacz LCD. Im dla większej ilości wody będzie w stanie utrzymywać stałą temperaturę, tym lepiej. Warto też zwrócić uwagę na własne upodobania. Czasem bowiem może okazać się, że pewien typ cyrkulatora do gotowania wydaje nam się najłatwiejszy dla nas w obsłudze.

Cyrkulator do gotowania dostępne są w ofercie sklepu Gastrosilesia