Dom i Wnętrze

Czarne i białe meblościanki

Choć wydawałoby się, że meblościanki, to forma, która się przeżyła i zniknęła wraz z odejściem PRL, to jednak współcześnie architekci wnętrz i producenci odkryli dla nich drugą młodość i stworzyli nowoczesne meble do salonu w tej właśnie formie.

 

Biała meblościanka

Meblościanki to idealny wybór, kiedy salon nie jest bardzo duży, ale obawiamy się, że samodzielny dobór mebli przytłoczy pomieszczenie i sprawi, że będzie ono niefunkcjonalne. To perfekcyjnie uniwersalne nowoczesne meble do salonu!

Białe meblościanki idealnie łączą się z pastelowymi ścianami i optycznie powiększają mały salon, a ponury rozświetlają. Białe meblościanki do salonu poprzez odbicie światła, które dodatkowo wzmacnia wysoki połysk mebli, wzmagają efekt przestrzeni i podkreślają kolorowe dodatki. Idealnie komponują się i odcieniami chłodnymi, takimi jak błękit, fiolet czy zieleń, ale też z kolorami ciepłymi, jak żółć, róż czy kolor brzoskwiniowy.

 

Czarne meblościanki

Z białymi i ogólnie jasnymi ścianami doskonale się też komponują czarne meblościanki. Taki kontrast jest coraz prawa niezwykle zimny, ale za to bardzo modny. Bardziej sceptyczni narzekają jedynie, tak zaaranżowany pokój, nieco przypomina pomieszczenie biurowe. Jednak wedle innych opinii, to połączenie eleganckie, które robi wrażenie. Czarne meblościanki można też ożywić soczystymi kolorami. Robimy to w najprostszy możliwy sposób. Po prostu musimy kupić odpowiednie dodatki. Mogą to być poduszki, zielone elementy mebli albo obrazy w złotych ramach. Ostatecznie możemy też czarne meblościanki postawić w pokoju, który jest pomalowany w ciemnych barwach. Jednak jak zwykle w tych przypadkach, zmniejszy się on optycznie. Dlatego takie rozwiązanie należy stosować tam, gdzie wnętrze jest przestronne, duże. Jeśli salon jest mały, to czarne meblościanki go jeszcze bardziej zmniejszą, przytłoczą. Połączenie tego typu powinno też mieć miejsce, kiedy salon posiada wiele okien i warto dobrać do niego odpowiednie oświetlenie.