Zdrowie i Uroda

Czego obawiają się kobiety przed zabiegiem powiększania piersi

Medycyna estetyczna oraz operacje plastyczne zawsze budziły sporo kontrowersji, jako że za ich pomocą kobiety próbują poprawiać naturę i oszukiwać biegnący czas. Wiele programów telewizyjnych pokazuje zagrożenia płynące z poddania się różnym zabiegom. Najwięcej emocji jednak wzbudza chirurgiczne powiększanie piersi. Ze względu na brak merytorycznej wiedzy na temat wykonywanych przez chirurga czynności wiele kobiet woli zrezygnować z marzenia o posiadaniu pięknego i kształtnego biustu. Oto kilka z najczęstszych obaw kobiet przed operacją powiększenia biustu.

Pęknięcie implantu

Każda kobieta, która zainteresowała się tematem powiększania piersi, słyszała o przypadkach, w których dochodzi do naruszenia zewnętrznej powłoki implantu, w wyniku czego silikon przedostaje się do organizmu i wchodzi w reakcje z tkankami. Takie sytuacje opisane szeroko w mediach przyczyniają się do powstawania najczęstszych obaw kobiet przed poddaniem się podobnym zabiegom. Jeszcze kilkanaście lat temu pęknięcie implantu było bardzo niebezpieczne dla życia i zdrowia pacjentki. Obecnie zastosowany w implantach silikon (który jest substancją obojętną dla organizmu i nie wchodzi z nim w niepożądane reakcje) ma postać żelu o dużej gęstości. Dzięki temu, nawet w przypadku naruszenia zewnętrznej powłoki implantu nie ma zagrożenia wycieku silikonu do organizmu.

Obrzęk i dyskomfort

Operacja powiększenia biustu jest sporą ingerencją w ciało. Wiele kobiet obawia się długotrwałego obrzęku po operacji oraz tego, że implanty będą na stałe wywoływać dyskomfort, ucisk, a nawet ból. Pojawienie się takich problemów wynikało z faktu, że implanty starego typu były pokryte powłoką, która powodowała tworzenie się torebki wokół nich powodującej stały dyskomfort i ból. Obecnie implanty pokrywa się specjalną powłoką, która zapobiega powstawaniu podobnych problemów.

Blizny

Nacięcia wykonywane przez chirurga podczas operacji powiększania biustu mogą być wykonane w różnych miejscach – w okolicach pachy, w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczki. Pierwszy rodzaj cięcia niesie ze sobą największe ryzyko powikłań dlatego jest wykonywane najrzadziej. Pozostałe dwa rodzaje nacięć wykonywane są w taki sposób, by zminimalizować możliwość powstania widocznych blizn. Z czasem miejsce nacięć chirurga jest prawie niewidoczne, a dodatkowe stosowanie preparatów na blizny pomaga w praktycznie całkowitym ich zniwelowaniu.

Podjęcie decyzji o poddaniu się operacji plastycznej, a w szczególności chirurgicznemu powiększeniu piersi, nie jest proste. Ogromna ilość informacji płynących z mediów potrafi skutecznie odstraszyć kobiety, które marzą o idealnych piersiach. Oczywiście operacja jest dedykowana głównie dla kobiet, których natura nie obdarzyła pięknym, kształtnym biustem, a ich piersi są prawie niewykształcone lub mocno zdeformowane. Jeżeli jest to problem mający negatywny wpływ na psychikę kobiety, warto wybrać się na konsultację z lekarzem, który na pewno rozwieje wszelkie wątpliwości.