Zdrowie i Uroda

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Wiele kobiet kusi zabieg depilacji laserowej, ponieważ jest to bardzo skuteczna i trwała metoda usuwania owłosienia. Mają one jednak wątpliwości, czy zabieg ten jest bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Co warto wiedzieć o depilacji laserowej? Przeczytaj.

Depilacja laserowa nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skóry

Nie musimy się obawiać korzystania z depilacji laserowej. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, nie powodujący żadnych uszkodzeń czy podrażnień skóry. Dotyczy to również bardzo wrażliwych miejsc, takich jak górna warga, okolice bikini, czy pachy. Jest to możliwe dzięki temu, że wiązka światła przenika przez naskórek, pozostawiając go nienaruszonym i oddziałuje na melatoninę, która znajduje się w mieszku włosowym i absorbuje promień lasera. Oczywiście żeby naprawdę na nie szkodził, musi być wykonywany na sprawdzonym, certyfikowanym sprzęcie, przez osobę, która ma do tego odpowiednie konsekwencje. Przed zabiegiem konieczne będzie również ustalenie, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania.

depilacja gdańsk

Czy zabieg jest bezbolesny?

Niestety, nie można powiedzieć, że zabieg depilacji laserowej jest w pełni bezbolesny. Ból odczuwany podczas zabiegu nie jest jednak silny. To bardziej niewielki dyskomfort, odczucie zbliżone do tego, co czujemy, gdy ugryzie nas komar. Nieco silniejszy ból możemy odczuwać, jeśli zdecydujemy się na depilację tą metodą najbardziej wrażliwych partii ciała – jak na przykład strefa bikini. Jednak i w tym przypadku da się wytrzymać, nie jest to tak bolesne jak np. depilacja woskiem. Depilacja laserowa zwykle nie wymaga znieczulenia, jednak urządzenie chłodzi skórę, co zmniejsza dodatkowo bolesność zabiegu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Do zabiegu należy odpowiednio się przygotować. Przez kilka miesięcy przed zabiegiem nie należy opalać się, przesadnie eksponować skóry na słońce, używać samoopalacza czy gruboziarnistego peelingu. Wykluczone jest zażywanie niektórych leków (światłouczulających) oraz ziół (jak na przykład nagietek). Dzień przed zabiegiem należy zgolić włosy maszynką.

Pielęgnacja po zabiegu

Skóra po zabiegu wymaga specjalnej pielęgnacji. Należy w tym okresie unikać gorących kąpieli, sauny i basenu. Zabronione jest oczywiście również opalanie i gruboziarniste peelingi. Nie należy również w żaden inny sposób podrażniać skóry, na przykład stosując kosmetyki zawierające alkohol. Jeśli odpowiednio zadbamy o skórę po zabiegu, możemy być pewne, że będzie ona piękna i gładka.

Artykuł powstał przy współpracy z redaktorami portalu http://medicinemag.pl/.

Tagi