Dom i Wnętrze

Czy okna mogą zwiększyć bezpieczeństwo przed włamaniami?

Czy okna mogą zwiększyć bezpieczeństwo przed włamaniami?

Liczba włamań i kradzieży w domach prywatnych i mieszkaniach blokowych wzrasta z roku na rok. Powodem tego nie są wysokiej jakości technologie, pozwalające włamywaczom dostanie się do naszego mieszkania. Problemem okazują się być niewystarczające zabezpieczenia oraz nasza własna lekkomyślność (np. pozostawiając okna balkonowe otwarte podczas weekendowych wyjazdów). Są one niczym zaproszenie dla włamywacza!Na szczęście o naszym bezpieczeństwie myślą producenci okien i drzwi. Nowoczesne technologie ich tworzenia oraz wykorzystanie wysokiej jakości tworzyw pozwalają na zachowanie większego komfortu również wtedy, kiedy pozostawiamy dom czy mieszkanie puste. Co powinno zwrócić nasza uwagę podczas kupowania nowoczesnej stolarki okiennej?

Dodatkowe zabezpieczenia, zatrzaski

Producenci oferują drzwi balkonowe i okna wyposażone przede wszystkim w dodatkowe rygle i kołki o doskonałym dopasowaniu. Kluczem do stworzenia okien i drzwi o wysokiej odporności na zniszczenie jest precyzyjne dopasowanie do siebie kolejnych elementów.
Warto także zwrócić uwagę na stabilne zakotwiczenie takich elementów jak śruby – dzięki nim rozwarstwienie kolejnych elementów jest praktycznie niemożliwe.

Źródło: oknar-wroclaw.pl

Tagi