Ciekawe

Czy warto wynająć samochód odwiedzając Katowice i Górny Śląsk?

Planując odwiedziny stolicy Górnego Śląska warto przemyśleć, jakie rozwiązania komunikacyjne pozwolą nam na swobodne poruszanie się po tej śląskie aglomeracji. Jednym z najlepszych rozwiązań jest skorzystanie z ofert, jakie proponują swoim klientom wypożyczalnie samochodów. Bardzo często dysponują one całą flota dobrych maszyn, które znacznie ułatwią nam poruszanie się po Śląsku.

Samochód na lotnisko

Aby sprostać wymaganiom wielu osób wypożyczalnie samochodów na lotnisku Pyrzowice oferują podstawienie pojazdu w obrębie lotniska, a pracownik firmy może czekać na nas z niezbędnymi papierami do podpisania. Jest to niezwykle wygodna opcja, która zaoszczędza nasz czas na zbędne formalności i odwiedziny punktów odbioru pojazdu. Z takiej opcji możemy skorzystać również podróżując koleją i autobusem, odbierając samochód z dworca PKP lub PKS w Katowicach.

Co sprawdzić przed wynajmem samochodu?

Przede wszystkim zawsze dobrze jest się zapoznać z ofertami poszczególnych wypożyczalni samochodów w Katowicach, które często różnią się od siebie. Dlatego przeczytajmy dokładnie regulamin takiej firmy, aby nie zostać zaskoczonym podczas użytkowania samochodu i jego późniejszego zwrotu.

Wiele firm zastrzega sobie limity dobowe przejechanych kilometrów, a także zabrania przewożenia zwierząt czy palenia w kabinie samochodu. Ważne abyśmy zwrócili samochód w takim stanie, w jakim go wypożyczaliśmy, wtedy nie powinny spotkać nas żadne przykre niespodzianki typu naliczenia dodatkowej opłaty za wysprzątanie samochodu.

Na święta promocje

Podczas okresu świąt i sylwestra możemy liczyć na dodatkowe zniżki i promocje. Rabaty za wypożyczenie samochodu w tym okresie mogą wynosić nawet 20-30%. Dlatego jeżeli planujemy odwiedzić Śląsk w tym czasie, wypożyczenie samochodu może okazać się wyjątkowo atrakcyjną okazją. Dodatkowo wypożyczalnia samochodów przy dłuższym okresie wynajmu może jeszcze bardziej obniżyć cenę za dobę wypożyczenia, co jeszcze bardzie zachęca do skorzystania z ich oferty.

Wiele firm oferujących wynajem samochodów w Katowicach stara się odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów, dlatego przed wynajęciem warto się skontaktować z pracownikami poszczególnych przedsiębiorstw, aby wybrać dla siebie najlepszą i najbardziej satysfakcjonującą opcję.