Zdrowie i Uroda

Czym różnią się meble gabinetowe od takich kupowanych na rynku konsumenckim

Odpowiadając na pytanie zadane w tytule można z przekory zapytać, czy nie zadawaliście sobie kiedyś pytania, jak Wasz domowy fotel, właśnie ten znajdujący się w salonie, przed telewizorem, wytrzymałby działanie środków dezynfekujących. Zawierają one alkohol, który nie jest może specjalnie trujący i szkodliwy dla materiałów, ale od samego zapachu przypomina nam wizytę w szpitalu.

 

Meble medyczne

Czy wasza lodówka byłaby w stanie przetrwać wylanie soli fizjologicznej, albo rozlanie płynów ustrojowych?

Otóż doszłoby do skażenia, a jak już wspominaliśmy czyszczenie alkoholem tych powierzchni tylko spotęgowaną by nieatrakcyjny efekt. Zupełnie z innych materiałów wykonane są meble, które używa się w ośrodkach zdrowia.

Meble medyczne charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Muszą spełnić szereg norm i otrzymać certyfikaty jakości, by móc je stosować w miejscach w ochrony zdrowia.

Tego typu meble są malowane proszkowo, co pozwala łatwiej je czyścić. Na większość substancji dezynfekujących – w tym zawierających alkohole które wykazują niską tolerancję dla różnych delikatnych materiałów – są niemal całkowicie odporne.

Z kolei na przykład fotele obite skórą syntetyczną powinno się czyścić specjalnymi preparatami bezalkoholowymi, który mają łagodniejsze działanie, są droższe, ale równie skutecznie niszczą drobnoustroje chorobotwórcze co środki alkoholowe.

 

Odpowiednio dobrane zestawy mebli

Tak więc wszystkie tego typu meble, szafki, krzesła, taborety, blaty itd. muszą być bardzo łatwe w czyszczeniu, funkcjonalne i wytrzymałe. Codzienne używanie mebli sprawia, że mocno zużywają się – na pewno dużo bardziej niż podczas użytku domowego.

Pod uwagę warto wziąć fakt tego, że inne osoby odwiedzające gabinet pobierania krwi, czy laboratorium nie zawsze szanują znajdujące się tam przedmioty. Dzieci tupią nogami, kobiety mdleją, mężczyźni się wyrywają J. To co prawda przejaskrawione historie, ale nie jedna pielęgniarka może poświadczyć dziwne sytuacje jakie zachodziły z wykorzystaniem mebli gabinetowych.

Jeszcze raz podkreślamy, że stosowanie wysokiej jakości mebli ma kluczowe znaczenie dla sprawnego działania personelu medycznego