Dom i Wnętrze

Dlaczego domy szkieletowe stały się tak popularne?

Dlaczego domy szkieletowe stały się tak popularne?

Domy szkieletowe widać coraz częściej w polskim krajobrazie – są nie tylko szybkie w budowie, ale i znacznie tańsze od klasycznych domów murowanych.  W Polsce działa obecnie ponad sto firm oferujących ten rodzaj budownictwa. Co warto wiedzieć przed zakupem konkretnego projektu? Na co zwracać szczególną uwagę?

Kto zajmuje się budową domów w technologii szkieletowej?

Domy w technologii szkieletowej tworzone są na podstawie projektów, tworzonych przez młodych i uzdolnionych projektantów. Zazwyczaj są to domy parterowe z możliwością zabudowana poddasza lub też domy piętrowe. Każdy z oferowanych projektów posiada garaż lub przynajmniej podjazd na samochód – to spore ułatwienie. W przypadku budowy domów w technologii szkieletowej nie ma konieczności zwracania uwagi na porę roku – wszystko dzięki zastosowaniu drewna jako głównego budulca. Jedynym elementem murowanym, który będzie wymagał wyschnięcia, są oczywiście fundamenty.

Ile trwa sama budowa? Topowe marki takie jak mawit.com.pl gwarantują, że budowa domu zamknie się w 4 miesiącach w przypadku domu w stanie surowym. W przypadku domów oddawanych w stanie deweloperskim czas ten wydłuży się do 8 miesięcy. Ważne jest to, że wiele topowych firm zaproponuje nam także profesjonalne wykończenie wnętrza. Dzięki takiej usłudze nie będziemy musieli martwić się o wstawianie schodów, konserwację drewna, etc.

Jak ocieplić dom drewniany?

Istnieje wiele metod na ocieplanie domów drewnianych – producent zaproponuje nam klasyczne wypełnienie ścian materiałami termoizolacyjnymi, my sami jednak możemy zdecydować się na dodatkowe rozwiązania. Dobrym pomysłem jest zastosowanie okien pasywnych, które będą wspierać zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynku. Wiele osób decyduje się także na zastosowanie paneli słonecznych.