Zdrowie i Uroda

Dlaczego warto wybrać się na masaż leczniczy?

Wielu z nas masaż leczniczy nie kojarzy się właściwie z niczym. O ile mamy świadomość, że masaż jest niezwykle relaksujący i czasami mu się oddajemy, to w przypadku problemów zdrowotnych zazwyczaj myślimy głównie o lekach.

Jest to złe myślenie, bo masaż może mieć wpływ na naszą kondycję zdrowotną, wygląd, możliwości ruchowe, a także i ból, który odczuwamy w życiu codziennym. Jaki masaż wybrać przy konkretnych dolegliwościach bólowych?

Masaż na reumatyzm

Przy problemach reumatycznych szczególnie polecany jest masaż leczniczy: wodny wirowy. Ten dzięki ruchowi ciepłej wody delikatnie masuje nasze ciało i pozwala nam rozprawić się z bólem i innymi nieprzyjemnościami.

Masaż na rozruch kończyn

Gdy przez długi czas miałeś unieruchomioną kończynę bądź np. rękę w gipsie to masaż leczniczy kontralateralny jest odpowiedzią na bolączki. Bywa on niestety dość mocny i bolesny, jednak warto się przemóc dla jego efektów. Pozwala on szybciej odzyskać sprawność w kończynie, a także zapobiega przykurczowi wiązadeł.

Masaż na migreny

Na migreny niezwykłe skuteczne są dwa masaże: pierwszy z nich to masaż punktowy, który obejmuje punktowe uciskanie określonych punktów oraz masaż aromaterapeutyczny stosowany wraz z olejkami, które wzmagają jego efekt.

Masaż dla tych, którzy cierpią na rwę kulszową

Nie da się ukryć, że dla wielu z nas rwa kulszowa to jak wyrok. Bolesne poruszanie bądź jego niemożliwość powoduje wyłączenie z życia i powolne obniżanie nastroju. Można jednak temu zaradzić, nie tylko lekami. Przy rwie kulszowej niezwykle ważna jest rehabilitacja, a także i masaż. Ten pomoże nam się uporać z bólem, a także umożliwić normalne funkcjonowanie. Warto o tym pomyśleć, gdy sami, bądź nasi najbliżsi- mają taki problem.

Warto wybrać masaż leczniczy dla naszych potrzeb. Istnieje go wiele rodzajów, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie i na własne problemy zdrowotne. Nawet gdy zdrowie nam nie doskwiera, warto zrobić coś dla siebie i udać się na klasyczny masaż — odpręży nas i zrelaksuje. Prawda, że warto?

Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA