Ciekawe

Domowa kawiarnia

Wyjścia do kawiarni czy baru są zarówno pretekstem do spotkania się ze znajomymi, jak i okazją do napicia się czegoś pysznego. Jednak przyjaciół można także zaprosić do domu i przygotować dla nich ciekawe napoje. Unikniemy wówczas problemu szukania wolnego stolika w sobotni wieczór i stworzymy ciepłą, domową atmosferę. W jaki sposób przygotować takie spotkanie?

Nastrój

Być może Twoje mieszkanie nie jest tak eleganckie jak kawiarnia, ale możesz wykonać kilka zabiegów, dzięki którym będzie w nim bardziej nastrojowo.
Subtelna, ciekawa muzyka i świece mogą stworzyć przyjemny nastrój. Przygotuj także ładne naczynia, zadbaj o estetykę.

Napoje

Aby wykonać pyszne napoje, przyda Ci się parę urządzeń.
Wyciskarka do soków to sprzęt, dzięki któremu możesz podać gościom zdrowy, świeży, pyszny i pełen witamin sok. Wystarczy kilka pomarańczy, grejpfrutów czy innych owoców.
Do zrobienia pysznej kawy użyj ekspresu. Kup także dobrej jakości ziarna i zmiel je tuż przed zrobieniem napoju (o ile Twój model ekspresu sam nie mieli ziaren), aby był aromatyczny jak z prawdziwej kawiarni.

Alkohol

Możesz podać gościom także napoje alkoholowe. W internecie znajdziesz wiele przepisów na ciekawe, kolorowe, efektownie wyglądające drinki. Do ich przygotowania będziesz potrzebować zazwyczaj syropów barmańskich, soków owocowych oraz alkoholu (najczęściej jest to wódka lub whisky).
W sezonie zimowym świetnie sprawdzi się także grzane wino lub piwo. Można je przygotować w bardzo prosty sposób. Wlewamy wino do garnka, podgrzewamy je i dodajemy przyprawy. Dobrze sprawdzi się imbir i goździki. Można dodać także kawałki pomarańczy, rodzynki i migdały. Wówczas będzie to nie tylko napój alkoholowy, ale też pyszny deser.

Jedzenie

Skoro już jesteśmy przy deserze – warto przygotować dla gości także coś do przekąszenia. Może to być domowe ciasto.
Zadbajmy o to, aby było ono podane w sposób elegancki. Przed postawieniem ciasta na stole należy pokroić je na kawałki i odkroić brzegi – wówczas wygląda dużo apetyczniej. Ciepła szarlotkę można też podać z gałką lodów waniliowych.

Zrobienie domowej kawiarni wcale nie musi być trudne. Pomoże nam w tym kilka sprzętów: wyciskarka do soków, ekspres do kawy oraz zestaw świec. Warto także pomyśleć nad nastrojową muzyką i smacznym ciastem do podania. W domu można stworzyć dużo bardziej kameralną atmosferę niż w miejscu publicznym, a także czas naszego spotkania jest nieograniczony, podczas gdy z kawiarni wypada wyjść o godzinie jej zamknięcia. Warto zrobić więc sobie eksperyment z domową kawiarnią.

Wysokiej jakości Wyciskarki do soków znaleźć można na Cook Store