Dom i Wnętrze

Drobne zmiany w kuchni

Każdy z nas codziennie korzysta z kuchni, aby przygotować sobie posiłki. Dlatego ważne jest, żeby to pomieszczenie i narzędzia, które się w nim znajdują były funkcjonalne. Jakie niewielkie zmiany można zastosować, aby kuchnia była przyjaźniejszym miejscem, po którym łatwo się poruszać?

Zapachy w lodówce

W lodówkach nie zawsze pachnie ładnie. Sałatka z majonezem z poprzedniego dnia albo mięso może szybko sprawić, że wszystkie produkty w lodówce zaczną nimi pachnieć.

Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Wystarczy wysypać na talerzyk trochę zmielonej kawy i włożyć go do lodówki. Kawa pochłonie wszystkie przykre zapachy, a my nie będziemy się już bali otworzyć lodówki.

Patelnie marmurowe

Wielu z nas korzysta z popularnych patelni teflonowych. Są wygodne, bo można na nich smażyć bez tłuszczu. Jednak mają też jedną zasadniczą wadę. Bardzo łatwo uszkodzić je, na przykład za pomocą widelca, w trakcie mieszania lub nakładania potrawy.

Warto zatem zamienić do tej pory używany sprzęt na patelnie marmurowe. Są one bardzo odporne na wszelkiego rodzaju zarysowania i odkształcenia. Ponadto, składniki potraw nie przywierają do ich powierzchni.

Oszczędzanie miejsca

Jeżeli nasza kuchnia jest nieduża i mieści się w niej niewiele szafek, pewnie nie raz mieliśmy problem z upchnięciem w nich wszystkich kuchennych przyborów.

W takiej sytuacji najlepiej jest część przedmiotów wyjąć z szafek i zawiesić na ścianie. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w przypadku desek do krojenia, a także niektórych patelni.

Natychmiastowe sprzątanie

Warto też poczynić pewną zmianę w swoich nawykach kuchennych. Chodzi o sprzątanie od razu po nabrudzeniu.

Pewnie nie raz zdarzyło nam się kilka minut szorować zaschniętą plamę z sosu czy innego składnika jedzenia. Większość plam można wytrzeć w parę sekund, jeśli zrobimy to natychmiast. Po upływie jakiegoś czasu jest to znacznie trudniejsze. Dlatego naprawdę warto wyrobić w sobie nawyk natychmiastowego sprzątania – to zwykła oszczędność czasu i energii.

Artykuł powstał we współpracy z Cook Store

Tagi