Dom i Wnętrze

Funkcjonalne łóżko w sypialni

Funkcjonalne łóżko w sypialni

Wybór łóżka nie jest prostym zagadnieniem – musimy wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak nasz wzrost, specjalne oczekiwania, rodzaj materiału, z którego wykonano łóżko. Wielu producentów zaskakuje nas również nietypowymi dodatkami do swoich mebli. Od czego zacząć poszukiwania idealnego łóżka dla siebie?

Podstawowe parametry

Pierwszym krokiem jest wybranie rozmiaru łóżka – dla wielu osób jest on uzależniony od wielkości pomieszczenia sypialnianego. Łóżko może być dedykowane dla dwóch lub jednej osoby – to także ważny parametr. Łóżka tworzone są z różnorodnych materiałów – może być to trwałe lite drewno, płyty meblowe, tworzywa syntetyczne. Lite drewno jest niezwykle trwałe i cenione, jednak jego cena dla wielu osób może okazać się zaporowa. Znacznie bardziej ekonomicznym wyjściem jest zakup mebli wykonanych z płyt meblowych. Ich trwałość jest nieco mniejsza, nie znaczy to jednak, że nie będą cieszyć naszych oczu przez szereg lat.
Wiele łóżek posiada podnoszony stelaż – pozwoli on na chowanie wewnątrz komory łóżka pościeli.

Dodatkowe opcje

Sporo producentów udoskonala oferowane łóżka, dodając do nich szuflady, zagłówki, elektryczne stelaże. Szuflady do łóżek świetnie sprawdzą się do przechowywania pościeli, ale też ubrań zimowych.