Ciekawe

Gdzie jechać na tegoroczne wakacje?

Zima to najlepszy okres na planowanie wakacyjnego urlopu – pierwsze oferty są atrakcyjne cenowo, dodatkowo mamy także czas na zaplanowanie swojego urlopu i przedyskutowanie wybranego terminu z przełożonym. Jakie oferty królują u touroperatorów?

Z pewnością nie brak tu ciekawych wycieczek i wczasów w europejskich kurortach. Nie oznacza to jednak, że nie zmieniają się trendy i zainteresowania kupujących! Okazuje się, że coraz mniej chętnych jest na wczasy w Hiszpanii czy Włoszech. Zamiast tego turyści chętnie wybierając się na Bałkany: do Chorwacji Czarnogóry, Grecji. Są to kraje znacznie przystępniejsze cenowo, przez co możliwe jest wydanie nieco mniejszej kwoty podczas urlopu.
Wczasy w europejskim kraju dają również niemałe poczucie komfortu, szczególnie w przypadku osób nieznających języków obcych.

Egzotyczne wczasy dla każdego

Olbrzymim zainteresowaniem cieszą się także egzotyczne wakacje w takich krajach jak Dominikana, Seszele, Mauritius. Kierunki te wybierane są najczęściej przez osoby w przedziale wiekowym 28-35. Często wycieczka jest podróżą poślubną. Co kusi w egzotycznych wczasach? Z pewnością gwarancja wspaniałej pogody oraz oryginalnych widoków, których próżno szukać w europejskich krajach. Turyści najchętniej wybierają pobyt w hotelach z dostępem do wspaniałej plaży. Co mają zagwarantowane w cenie wycieczki? Jest to przede wszystkim pobyt w luksusowym hotelu, ale też posiłki, możliwość korzystania z basenu hotelowego, internetu, sejfu.

Co jeszcze zachęca do zakupienia egzotycznych wczasów? Z pewnością liczne wycieczki fakultatywne. Są one oferowane odpłatnie, jednak mimo to wiele turystów decyduje się na dodatkową atrakcję. Wycieczki najczęściej obejmują rejsy statkami, wędkarstwo dalekomorskie, podziwianie dzikich zwierząt, zwiedzanie zabytkowych miast.