Dom i Wnętrze

Jak ciekawie zaprojektować ściany w domu?

Coraz więcej Polaków odchodzi od klasycznych form ścian w mieszkaniach i w domach – dość mają stonowanych kolorów farb, prostych tapet, nijakich półek czy obrazów. Obecnie również ściany stanowią doskonałą powierzchnię do funkcjonalnego ozdabiania mieszkania. Przekonują o tym również architekci wnętrz. Jak kreatywnie podejść do tematu ściany?

W ostatnich latach coraz więcej osób widzi potencjał ścian w sypialniach czy pokojach dziennych. Moda na ich funkcjonalne wykorzystanie przyszła do nas z zachodu, gdzie ściany doskonale sprawdzają się jako powierzchnia do malowania, olbrzymie ściany magnetyczne czy też oryginalny sposób na eksponowanie zdjęć. Każda opcja jest dobra, o ile przygotujemy ją z głową!

Ściany pełne kreatywności!

Niezwykle modne w ostatnich latach stało się wykorzystywanie farb magnetycznych lub kredowych. W zależności od ich rodzaju można na nich przyczepiać kartki za pomocą magnesów czy też rysować kredami tablicowymi. Drugie rozwiązanie jest świetnym pomysłem, który sprawdzi się przede wszystkim w pokojach dzieci w wieku szkolnym. Ściany pokryte farbami tablicowymi umożliwiają tworzenie autorskich i pięknych rysunków, a kiedy tylko się znudzą – można zetrzeć je gąbką i zacząć zabawę od nowa. Podobnie ma się sprawa z farbami magnesowymi – dzięki nim możliwe będzie umieszczenie przy pomocy magnesu kartki, notatki, zdjęcia. Taka farba sprawdzi się także w kuchniach, gdzie nierzadko zostawiamy notatki dla bliskich.

Zdjęcia na ścianach

Modnym ostatnio trendem jest uzupełnianie ścian poprzez wieszanie zdjęć. Okazuje się, że metod na wieszanie fotografii jest naprawdę dużo! Najpopularniejszym jest wykorzystanie różnokolorowych ramek o różnych kształtach i umieszczanie ich blisko siebie. Taka galeria świetnie sprawdzi się w przedpokojach, salonach, pokojach dzieci.
Inna metoda to wieszanie zdjęć na sznurkach, niczym pranie.
Czytaj więcej na kreatywnywarsztat.pl.