Biznes

Jak sprawić, żeby nasza wizytówka była efektywna, ale i efektowna?

Posiadanie wizytówki przez przedsiębiorcę stało się obecnie koniecznością. Jeżeli zależy nam na zdobywaniu nowych kontraktów, podtrzymywaniu kontaktu z klientami, a także reklamowaniu naszej marki to właśnie wizytówki kraków sprawdzają się idealnie.

Co nam właściwie daje posiadanie wizytówki?

Jeżeli często kontaktujemy się z partnerami biznesowymi to wiemy jak ważny jest wizerunek. Osoby posiadające wizytówkę w Krakowie, ale również w innych miastach, postrzegane są bardziej profesjonalnie.
Wymiana wizytówek pozwala zacieśniać kontakty. Umacnia nasza markę, promuje produkt który mamy do zaoferowania.
Istotny jest także fakt, że wizytówka to rzetelna informacja o nas. O naszych kompetencjach, stanowisku, czy numerze telefony.

Jakie elementy brać pod uwagę projektując wizytówkę?

Przede wszystkim dobrze mieć koncepcję. Ustalmy design, czcionkę i kolor. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić z innowacyjnością. Dopasujmy kolorystykę do działalności firmy.
Ważną sprawą jest również współgranie wizytówki kraków z wyglądem strony internetowej.
Ciekawym rozwiązaniem czasami stosowanym przez prywatnych przedsiębiorców jest umieszczanie zdjęcia na wizytówce. Pozwala to na łatwiejsze zapamiętanie danej osoby.
Najczęściej spotyka się jednostronne wizytówki, ale można również wykorzystać drugą stronę, dla opisania szczegółowo zakresu naszej działalności.
Zwróćmy jednak uwagę na czytelność. Prosty i jasny przekaz wizytówki jest najważniejszy.

Innowacyjne trendy w tworzeniu wizytówek

Coraz częściej wiele osób decyduje się na bardzo innowacyjne rozwiązania w zakresie tworzenia wizytówek kraków. Mowa tu na przykład o umieszczaniu na wizytówce tak zwanych QR kodów, które odczytane za pomocą smartfona lub tabletu przekierują klienta bezpośrednio na naszą stronę internetową.
Innym innowacyjnym rozwiązaniem jest stosowanie wizytówek ze stali nierdzewnej. Niezwykle trwałych i odpornych na zniszczenia, a przy tym eleganckich.

Zasady wręczania wizytówek

Jeżeli tworzymy własną wizytówkę dobrze zastanówmy się jak ma ona wyglądać, bo jest to szalenie istotne. Postawmy na prosty przekaż, minimum treści, ale podanych w estetyczny sposób. Wizytówkę zawsze wręczamy na końcu spotkania. Pamiętajmy, żeby dane były skierowane w stronę osoby, której wizytówkę podajemy. Istotne, aby nasza wizytówka była w idealnym stanie. Poplamione, pogięte nie świadczą dobrze o firmie i w takim przypadku lepiej wymienić się jedynie numerami telefonu. Doceńmy także wizytówkę, która otrzymujemy. Wymagają tego dobre maniery.