Dom i Wnętrze

Jak unowocześnić mieszkanie?

W domu lub mieszkaniu można zastosować wiele klasycznych, uniwersalnych rozwiązań. To, co sprawdzi się zawsze to drewno, proste meble, białe ściany. Takie urządzenie domu prawdopodobnie nie znudzi się przez lata i na pewno nie wyjdzie z mody. Co jednak zrobić, jeśli nie za dobrze czujemy się w takich prostych, sztywnych wnętrzach? Jak można unowocześnić swój dom, aby poczuć, że idzie z duchem czasu? Rozwiązań jest co najmniej kilka.

Ściany i podłogi

Już na poziomie ścian i podłóg, tych podstawowych elementów domu możesz wykazać się kreatywnością. Ściany nie muszą być pomalowane w jednym kolorze (ale mogą, niech to tylko będzie jakiś intensywny kolor). Możesz także pokryć je ciekawą tapetą lub fototapetą.

A może cała ściana zapełniona słowami – inspirującymi cytatami lub Twoimi własnymi myślami? Na pewno robi to wrażenie. Świetnym pomysłem jest także wykorzystanie farby, dzięki której zrobisz ze swojej ściany tablicę do pisania. Wówczas możesz umieścić na niej wszystko: od przepisu kulinarnego, który chcesz mieć w zasięgu oka, kiedy gotujesz po motywacyjny cytat lub zabawny rysunek.

Możliwości są nieograniczone. Co najlepsze – równie szybko możesz pozbyć się napisu i zastąpić do nowym.
Jeśli zaś chodzi o podłogi, można je łatwo i szybko odświeżyć za pomocą dywanu. Może być niewielki, kolorowy, z nadrukiem lub napisem. Niech będzie on wyrazem Ciebie i Twojej oryginalności.

Drzwi

Może się wydawać, że drzwi to temat, w którym nie można nic ciekawego wymyślić. Jednak nowoczesnym i pięknym rozwiązaniem są drzwi przesuwne szklane. Możesz pozostawić je przezroczyste – będą tworzyć optyczny efekt większego pokoju. Co więcej – na takich drzwiach możesz umieścić jakiś nadruk – możesz dobrać taki, który będzie pasował do Twoich oryginalnych ścian.

Meble

W kwestii umeblowania domu, który ma być ciekawy i niestandardowy, można naprawdę poszaleć. Producenci oferują dziś coraz większy wybór mebli designerskich. To prawdziwe dzieła sztuki użytkowej, często są projektowane przez artystów. Szklane stoły, fotele o ciekawych kształtach czy nietypowe, wygięte półki – to tylko niektóre przykłady oryginalnych części wyposażenia domu.

Możliwości jest bardzo wiele. Jeśli chcesz, możesz cały swój wystrój wnętrza oprzeć o nietypowe meble. Możesz także postawić na jeden, dwa ciekawe elementy, które będą zwracać uwagę, a resztę pozostawić standardową. Pobaw się kształtami i kolorami. Wybierz także takie meble, które będą wygodne. Może będzie to dla Ciebie miękka pufa zamiast standardowego fotela? A może półka, na której oddzielone są książki już przeczytane od tych, które dopiero chcesz przeczytać? Designerskie meble dają wiele dodatkowych możliwości, nie tylko estetycznych, ale również praktycznych.

Sposobów na odmienienie nudnego, pospolitego mieszkania jest bardzo wiele. Ściana w formie tablicy do pisania na pewno pobudzi Twoją kreatywność i będzie także praktycznym narzędziem, kiedy musisz o czymś pamiętać i zapisać to w widocznym miejscu. Drzwi przesuwne szklane dodadzą pomieszczeniu elegancji i nowoczesności. Oryginalne meble zaś będą „kropką nad i” w ciekawym, oryginalnym wnętrzu.