Dom i Wnętrze

Jak urządzić łazienkę?

Urządzanie mieszkania to kosztowny i problematyczny proces. Często kupujemy meble nie patrząc na ich parametry, a kierując się jedynie ich eleganckich wyglądem. To błąd, gdyż często nabywamy meble wykonane z marnych materiałów. Warto zaufać sprawdzonym i cenionym producentom. Tylko co z ceną…?

Eleganckie i tanie meble łazienkowe

Rozwiązaniem sytuacji, kiedy w portfelu mamy coraz mniej pieniędzy są tanie meble łazienkowe. Poza ich ceną nie różni ich nic od innych produktów dostępnych na rynku. Niższa cena może wynikać z oferowania mebli np. poprzez sklep internetowy. Niska cena to rezultat braku konieczności wynajmowania powierzchni sklepowej, co dodatkowo wpływa na koszt danego towaru. Tanie meble łazienkowe tworzone są z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie wody, wilgoci, silnych zabrudzeń. Fronty szafek czy półek oklejone są laminatem meblowym. Laminat doskonale izoluje wewnętrzne płyty i nie pozwala na to, aby pojawiła się na nich pleśń.
Meble łazienkowe dostępne są w kolekcjach: najczęściej w ich skład wchodzą szafki wiszące, szafki stojące, regały, szafki po umywalki, słupki.

Jak funkcjonalnie umeblować łazienkę?

Szafki łazienkowe warto dobrać ze względu na wielkość pomieszczenia. Niewielkie łazienki powinny być wyposażone w jasne meble o gładkich frontach, które pozwolą na odbicie światła. Większe pomieszczenia można urządzić w ciemnych kolorach – to obecnie niezwykle modne rozwiązanie. Zwracajmy uwagę na ilość wolnego miejsca. Niewielkie łazienki będą problematyczne kiedy mamy wiele kosmetyków, ręczników i pragniemy jeszcze umieścić w pomieszczeniu np. pralkę. Z pomocą przyjdą szafki ścienne oraz wysokie regały z chowanymi koszami (można wykorzystać je na ręczniki czy brudną bieliznę). Aby dodatkowo wykorzystać wolną przestrzeń wiele osób korzysta również z miękkich, wieszanych półek, wykonanych z tkanin.