Ciekawe

Jak używać pałki teleskopowej?

Jak używać pałki teleskopowej?

Pałka teleskopowa jest świetnym narzędziem samoobrony, który może uratować nasze zdrowie oraz życie w sytuacji podwyższonego zagrożenia. Pałki teleskopowe wymagają jednak od swoich właścicieli podstawowej wiedzy na temat obrony.

Jak przenosić i przechowywać pałkę teleskopową?

Podstawową kwestią dotyczącą wszelkich środków samoobrony jest sposób ich przenoszenia. Pałka teleskopowa leżąca w plecaku lub torebce na pewno nie spełni swojej roli. W niebezpiecznej, stresującej sytuacji kluczową rolę odgrywa czas i szybkość reakcji. Pałkę warto nosić w dedykowanej kaburze, kieszeni lub tuż za paskiem spodni. Tym sposobem uzyskamy możliwość wyciągnięcia narzędzia samoobrony w czasie krótszym niż 3 sekundy.

Jak otwierać i składać pałkę teleskopową?

Pałki teleskopowe można otworzyć na dwa główne sposoby – mocnym wymachnięciem w dół lub mocnym wymachnięciem w górę. Otwieranie jest bardzo proste i nie powinno nikomu sprawić najmniejszych problemów. Składanie pałki teleskopowej może przebiegać różnie i zależy od jej rodzaju. Najpopularniejsze modele składa się poprzez prostopadłe uderzenie jej końcem o podłoże. Chwyt podczas tej czynności powinien być luźny. Niektóre pałki teleskopowe są wyposażone w system składania za pomocą przycisku, co stanowi szybkie i bardzo wygodne rozwiązanie.

Jak posługiwać się pałką teleskopową?

Podstawowy trening jest niezbędny dla każdego posiadacza pałki teleskopowej. Już podczas zakupu w sklepie warto zapytać o możliwość krótkiego przeszkolenia. Dobrym wyborem będą kurs samoobrony oraz filmy instruktażowe. Trening należy zacząć od nauczenia się szybkiego wyciągania i otwierania pałki, co będzie stanowiło podstawę obrony koniecznej.

Podczas pierwszych prób zaleca się mierzenie czasu. Idealny wynik plasuje się poniżej 3 sekund. Kolejnym etapem jest trening mocnych wymachów w powietrzu. Należy opanować mocny chwyt i kontrolę pałki.

Trening warto urozmaicić o uderzenia w worek treningowy. Próby z użyciem twardych i ciężkich przedmiotów mogą jednak zakończyć się trwałym uszkodzeniem pałki.

Po opanowaniu podstaw można nauczyć się połączenia otwarcia pałki z jednoczesnym wymachem w dół, który docelowo ma uderzyć agresora. Pałkę należy wyciągnąć tylko, gdy jest się pewnym swoich umiejętności posługiwania się nią. W przeciwnym wypadku istnieje duże prawdopodobieństwo odebrania pałki i wykorzystania jej przeciwko nam.