Dom i Wnętrze

Jak wybierać drzwi do mieszkania?

Drzwi w naszych mieszkaniach, zarówno te wejściowe jak i drzwi do pokojów, są niejako wizytówką naszego domu, gdyż widzi je w zasadzie każdy kto nas odwiedza. Dlatego też, dbamy o to aby drzwi były eleganckie. Ważne jest jednak również to, aby były one trwałe oraz aby działały sprawnie.

Jakie drzwi najlepiej wybrać?

Swego czasu, w zasadzie każdy montował drzwi z litego drewna. Jak się jednak okazuje, rozwiązanie to ma sporo wad, z powodu których ludzie coraz częściej rezygnują z drzwi z litego drewna na rzecz drzwi oklejanych fornirami.

Jeśli chodzi o lite drewno, to niewątpliwie ma ono również swoje zalety. Tym nie mniej, przeważać wydają się wady, takie jak na przykład skrzypienie. Bardzo rzadko uda się tak dobrze zamontować drzwi drewniane, aby zupełnie nie skrzypiały. Ponadto, drzwi drewniane pomimo iż generalnie są trwałe często mogą ulegać niewielkim zniszczeniom. Chodzi między innymi o kruszenie się fragmentów drzwi.

Czy lepiej wybrać forniry?

Jeśli nie chcemy montować drzwi z litego drewna, natomiast chcemy, aby wyglądały one, jakby były z niego stworzone możemy okleić je fornirami.

Swego czasu, oklejanie drzwi czymkolwiek uważane było za niezbyt dobry pomysł ze względu na niskie walory estetyczne takiego rozwiązania. Ponadto, wszelkiego rodzaju okleiny używane jeszcze nawet kilkanaście lat temu były niskiej jakości, przez co często odchodziły od drzwi lub ulegały zniszczeniu. Obecnie używane forniry jednak znacząco różnią się od oklein stosowanych lata temu.

Przede wszystkim, forniry sprawiają, iż często nie sposób wręcz odróżnić drzwi z litego drewna od tych oklejanych. Ponadto, cechuje je trwałość, trzeba jednak pamiętać o tym, aby oklejanie drzwi wykonać fachowo.

Drzwi odpowiednie dla naszego domu

Warto pamiętać, iż wybór odpowiednich drzwi zależy również od wystroju naszego mieszkania. Jeśli jest ono urządzone w starym stylu to powinniśmy wybrać drzwi z litego drewno lub też okleić drzwi najlepszego rodzaju fornirami, które do złudzenia przypominają lite drewno.

Artykuł pisany we współpracy z firmą forniry – Atpol