Biznes

Jak zrozumieć swój biznes – czyli o nowoczesnym zarządzaniu

Szacuje się, że z każdym rokiem podwaja się ilość danych tworzonych przez firmy. Nie oznacza to jednak, że są one odpowiednio analizowane.

Okazuje się, że jedynie 0,5 proc informacji generowanych przez przedsiębiorstwa poddawanych jest analizie. Jeśli twój biznes należy do niechlubnego grona firm, które nie stosują analityki biznesowej, najwyższy czas, żebyś to zmienił.

Wiedza, a nie przypuszczenia

Wiedza o tym, jak funkcjonuje przedsiębiorstwo może przekładać się na realne korzyści – przede wszystkim na poziomie finansowym, ale nie tylko. To także świetny sposób na wielopoziomowe usprawnienie funkcjonowania przedsiębiorstwa, poprawę jakości kontaktów z klientami oraz kreowanie planów rozwoju, które oparte są na twardych danych, a nie na przypuszczeniach.

Prawda jest taka, że przypuszczenia mogą do pewnego stopnia wspierać rozwój firmy, ale przychodzi taki moment w funkcjonowaniu przedsiębiorstwa swoje działania trzeba zacząć opierać o analitykę biznesową.

Pomocne rozwiązania, ERP 2.0

Systemy ERP 2.0 takie jak Comarch ERP Optima (w przypadku małych i średnich firm) oraz Comarch ERP XL (w przypadku dużych i międzynarodowych podmiotów) to narzędzia, które mogę efektywnie wspomóc rozwój działalności i jej płynność. Zwłaszcza jeśli zintegrowane są z rozwiązaniami mobilnymi, które umożliwiają dostęp do analiz i danych z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie.