Dom i Wnętrze

Z jakich materiałów tworzone są łóżka?

łóżka drewniane

Obecnie polski rynek meblarski oferuje wiele interesujących modeli łóżek, wykonanych z takich tworzyw jak lite drewno, sklejka, płyty MDF, materiały syntetyczne. Różnią się one ceną, właściwościami fizycznymi, trwałością, przeznaczeniem. Zanim zdecydujemy się na kupno konkretnego modelu warto przyjrzeć się im z bliska!

Drewno, płyty, materiały syntetyczne

Łóżka drewniane tworzone są z litego drewna – to materiał o konkretnej wadze oraz odporności na uszkodzenia. Lite drewno cenione jest przede wszystkim za wytrzymałość – przez wiele lat zachowuje swój nieskazitelny wygląd. Klasyczne lite drewno jest stosunkowo drogim materiałem, jednak jego jakość wynagradza wysoką cenę.
W przypadku łóżek wykonywanych z płyt MDF ceny są znacznie niższe, jednak i jakość produktu może pozostawiać wiele do życzenia. Płyty MDF to inaczej płyty pilśniowe, które charakteryzują się lekkością oraz niskim kosztem tworzenia. Ich wadą jest jednak duża higroskopijność i ryzyko wchłaniania wody. To prowadzi do powstawania pleśni. Dodatkowo pragnąc pomalować taką płytę należy liczyć się z faktem, że wchłonie ona olbrzymią ilość farby zanim uzyskamy zadowalający nas efekt.

W sklepach znajdziemy również nowoczesne łóżka wykonywane z materiałów syntetycznych. Zazwyczaj są one w zdecydowanych kolorach: bieli, czerni, czerwieni. Łóżka takie z pewnością przykuwają wzrok i świetnie sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach.