Dom i Wnętrze

Jakie łóżko wybrać do swojej sypialni?

Wybór odpowiedniego łóżka to może okazać się sporym problem – winę za to ponoszą sklepy meblowe, w których znajdziemy liczne produkty znanych i cenionych producentów. Tak wielkie możliwości wyboru sprawiają, że podjęcie decyzji jest odwlekane w czasie, a finalnie wybieramy produkt nie do końca spełniające nasze oczekiwania, znacznie droższy niż założony budżet. Jak uniknąć tego błędu?

Podstawą jest oczywiście określenie naszych oczekiwań. Zazwyczaj poszukujemy łóżek dla dwojga, z możliwością schowania do wewnętrznych komór pościeli czy innych przedmiotów. Takie łóżka oparte na ramie są obecnie jednymi z chętniej kupowanych. W wielu modelach klasyczne pojemniki wewnątrz zastąpiły nowoczesne łóżka z szufladami. Warto również zwrócić uwagę na materiały, z których wykonano mebel. Najczęściej jest to lite drewno lub płyta meblowa.

Lite drewno, płyty meblowe – różnice

W przypadku litego drewna jest ono pozyskiwane z takich gatunków jak dąb, buk, sosna. Drzewo jest starannie selekcjonowane – odrzucane są bele posiadające sęki czy skazy. Kolejno wiezione jest ono do magazynów, gdzie poddawane jest procesom suszenia. Dopiero po wysuszeniu możliwe jest dostarczenie bel drewnianych do pracowni stolarskich. Lite drewno jest odporne na ścieranie, uszkodzenia, działanie wody, zarysowania.
Płyty meblowe są znacznie tańsze i lżejsze od litego drewna – wszystko za sprawą ich budowy. Wnętrze płyty wypełniają sprasowane wióry i korek. Powierzchnia płyty zabezpieczona jest laminatami w szerokiej palecie kolorów. Płyty drewniane mają określoną odporność na zniszczenia.

Istotnym parametrem są również wymiary łóżka – obecnie wielu producentów oferuje tworzenie ich na wymiar podany przez klienta. Dzięki temu możliwe jest zapełnienie problematycznych wnęk czy skosów.