Dom i Wnętrze

Jakie meble łazienkowe wybierać?

Wybór mebli łazienkowych nie jest oczywisty. Szeroka oferta różnorodnych modeli i kolorów sprawia, że nierzadko bardzo długo podejmujemy decyzję o kopnie konkretnych szafek czy półek. Jak ułatwić sobie zadanie? Przede wszystkim warto krytycznym okiem spojrzeć na nasza łazienkę i określić nasze potrzeby!

Powierzchnia łazienki

Pierwszym krokiem jest określenie powierzchni łazienki. Im mniejsze pomieszczenie, tym trudniej będzie nam funkcjonalnie je urządzić bez jego optycznego zmniejszania. W tym celu warto zastosować znany trik z jasnymi meblami i gładkimi frontami szafek. Taka powierzchnia będzie odbijać światło, przez co optycznie powiększymy nieco łazienkę. Kiedy łazienka jest przestronna możemy zaryzykować meble w ciemniejszych kolorach. Istotne jest, aby fronty były pokryte laminatem meblowym – to najlepsze zabezpieczenie przed wilgocią oraz działaniem wody.

Odpowiednio dopasowane!

Kluczem do stworzenia przestronnego wnętrza jest odpowiednie dopasowanie mebli. Jedną z najchętniej stosowanych szafek jest szafka pod umywalkę. W jej wnętrzu znajdziemy 2-3 półeczki, które wykorzystujemy najczęściej do przechowywania kosmetyków. Ciekawym rozwiązaniem jest też wykorzystanie wysokiego regału, sięgającego sufitu. W takich regałach nierzadko umieszczone są też kosze na brudną bieliznę.

Gdzie kupować?

Meble do łazienek znajdziemy w sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Meble łazienkowe warto kupować od producenta – głównie z powodu rzetelności wykonania produktu, ale także z powodu gwarancji. Meble łazienkowe pochodzące wprost od producenta są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci czy wody, jak również przed silnymi zabrudzeniami. Decydując się na kupno mebli od producenta na firmowym sklepie internetowym możemy też liczyć na ciekawe promocje i zniżki!