Dom i Wnętrze

Kącik dla dziecka w sypialni rodziców

Kącik dla dziecka w sypialni rodziców

Obecnie w aranżacjach wielu sypialń dostrzec można kącik dziecięcy. Wielu rodziców decyduje się na jego urządzenie, ze względu na fakt, że nie ma możliwości wygospodarowania osobnego pokoju dla malucha lub po prostu woli aby dziecko było blisko przynajmniej przez okres, w którym będzie spało w łóżeczku. Jak stworzyć kącik w sypialni rodziców aby nie zagracić pomieszczenia?

Wspólna sypialnia

Dziecko bardzo szybko przyzwyczaja się do spania z rodzicami. W ich sypialni bardzo często dostrzec można łóżeczko dziecięce, które najczęściej ustawione jest obok łóżka rodziców od strony mamy. Sporadycznie zdarza się także, że dziecko śpi w jednym łóżku z rodzicami. Taka sytuacja ma miejsce szczególnie często gdy rodzice posiadają duże drewniane łóżka, które pozwolą na komfortowy sen dla całej trójki.
Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie obok łóżeczka dziecięcego komody z niezbędnymi ubrankami oraz akcesoriami. Wielu rodziców – szczególnie dzieci starszych, decyduje się także na ustawienie w sypialni skrzyni z zabawkami.