Ciekawe

Kawka dla wytrawnych smakoszy

Każdy smakosz dobrej kawy wie ,że najlepiej smakuje ta przyrządzona w profesjonalnym ekspresie ze świeżo mielonych ziaren. Poniżej opiszemy na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego urządzenia.

Kawa ziarnista składa się z surowych ziaren kawowca. Nie jest ona poddawana żadnemu mechanicznemu procesowi czy przeróbce. Jako jedna z nielicznych jest najbardziej zbliżona do jej pierwotnej postaci. Takich ziaren kawy nie będziemy w stanie zaparzyć sobie w kubku zalewając ją przegotowaną wodą z czajnika. W tej sytuacji będzie potrzebny nam odpowiedni ekspres do kawy ,który oprócz samego zmielenia ziaren jeszcze nam ją zaparzy.

Na co zwracać uwagę>

Na początek dobrze będzie się zainteresować materiałem z jakich jest wykonany ekspres do kawy. Ekspres do kawy jest to nic jak urządzenie które współpracuje z gorącą wodą więc na pewno materiał jego wykonaniu musi być wytrzymały na temperaturę. Dlatego na pewno odpadają nam tutaj tanie ,plastikowe ekspresy. Kolejną rzeczą będzie sposób w jaki ekspres nam taką kawę parzy ,następnie ile czasu trwa jej przygotowanie czy z jaką prędkością mieli ziarna. Fajnie będzie również jak takie urządzenie będzie w stanie zrobić więcej kaw za jednym razem. Dobre urządzenie powinno być wyposażone w co najmniej dwa lejki aby można było zaparzyć dwie filiżanki jednocześnie. Na koniec obsługa takiego ekspresu. Jeżeli będzie miało to proces skomplikowany to nie będzie zachęcać nas do robienia kolejnych kaw.

Gdzie warto nabyć taki ekspres?

W dzisiejszych czasach nie ma problemu kupić ekspresu do kawy natomiast może wystąpić problem jakie urządzenie wybrać. Fajnie jest jak dany sklep ma profesjonalna kadrę ,która bardzo dobrze wie o co chodzi. Dzięki doradztwu na pewno kupimy urządzenie do kawy ,które spełni nasze wszystkie oczekiwania.

Artykuł powstał ze współpracy z Kawa na Cafe Silesia

Tagi