Zdrowie i Uroda

Kiedy stosować masaż leczniczy?

masaż, zdrowie

Siedząca praca oraz brak ruchu, a także problemy z kręgosłupem. To właśnie z tej przyczyny najczęściej wielu pacjentów korzysta z oferty gabinetów masażu. Jednak masaż leczniczy stosowany jest także w wielu innych przypadkach. Zatem kiedy warto stosować masaże lecznicze?

Masaże lecznicze podczas bólu i rehabilitacji

Z pewnością bardzo wiele osób masaż kojarzy jako zabieg, który jest stosowany podczas rehabilitacji lub w przypadku wielu schorzeń. Zdecydowanie jest to jego najbardziej powszechne zastosowanie. Pacjenci poddają się tego typu zabiegowi w szczególności gdy mają pracę siedzącą lub dużo jeżdżą autem, a także gdy boli ich kręgosłup lub mają zmiany zwyrodnieniowe.

Nie powinniśmy zapominać także o tym, iż ten typ zabiegu jest stosowany także często podczas rehabilitacji. Taka rehabilitacja, która łączy również masaż może być wykonywana po ciężkim wypadku lub też zabiegu.

Masaże lecznicze w celu poprawy wyglądu naszej skóry

Jednak szczególnie Panie poddają się masażowi leczniczemu, aby poprawić wygląd skóry. Z pewnością każdy wie, iż kobiety bardzo skrupulatnie dbają o swoją urodę.

Dzięki masażowi poprawianie urody staje się dużo prostsze. Za jego pomocą możemy pozbyć się wielu toksyn z naszego organizmu. Również masaż sprawia, iż nasze ciało jest bardziej jędrne.

Czy masaż leczniczy może nam pomóc zgubić zbędne kilogramy?

Niewiele osób ma świadomość, jednak dzięki masażowi możemy również zgubić zbędne kilogramy.

Jest to możliwe szczególnie dzięki masażowi limfatycznemu. To właśnie ten tym masażu doskonale pomaga nam w oczyszczeniu naszego organizmu z produktów przemiany materii, a także zdecydowanie zmniejsza widoczność naszego cellulitu.

Jeżeli nie czujemy się zbyt dobrze, ponieważ nieustannie towarzysz nam ból, powinniśmy udać się na masaż. Być może nasze mięśnie są zbyt napięte, co może być nawet wynikiem stresu. Warto wówczas udać się do dobrego masażysty, który już po pierwszej wizycie może pomóc nam uporać się z naszym problemem. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż przyjmowanie dużej ilości leków.

Tekst powstał we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA