Dom i Wnętrze

Kompletowanie mebli w jadalni

Jadalnia nie jest już wyłącznie miejscem, gdzie spożywamy posiłki – coraz częściej przy dużym stole przyjmujemy gości, odrabiamy lekcje razem z dziećmi, czytamy książki, pracujemy z laptopem.

Stół w jadalni posiada wiele funkcji, dlatego wybierając konkretny mebel musimy zwrócić uwagę na materiały z których został wykonany. Warto szukać stołów wykonanych z litego drewna – są one masywne, ale niezwykle trwałe. Taki mebel pozostanie z nami przez wiele lat.

Jakie krzesła wybrać?

Krzesła stołowe powinny być eleganckie – o tym zawsze pamiętamy podczas wyboru. Czy jednak zwracamy uwagę też na inne parametry? Warto pamiętać, że krzesło powinno być wykonane z trwałych materiałów i przede wszystkim: zapewniać wygodę! Najczęściej szukamy krzeseł o stelażu wykonanym z litego drewna – to dobra decyzja, gdyż taki materiał zapewnia trwałość całej konstrukcji. Drewno jest odporne na uszkodzenia, zarysowania, wnikanie wilgoci.

Kupując krzesła przyjrzyjmy się z bliska ich profilowi. Model siedziska powinien być wykonany w taki sposób, aby zapewniać wygodę. Oparcie powinno stanowić solidną podporę dla całego kręgosłupa. Jeśli krzesło będzie wykonane niedbale bardzo szybko odczujemy dyskomfort podczas jego użytkowania.