Zdrowie i Uroda

Kto może wybrać się na masaż klasyczny?

spa ,piękno

Spośród różnych technik masażu najbardziej popularny i wszechstronny jest masaż klasyczny. Oprócz niego istnieją i powstają ciągle nowe techniki wykonywania masażu, jednak to właśnie ten sposób stosuje się w przeróżnych dolegliwościach i w celach relaksacyjnych najczęściej. Kto może a nawet powinien skorzystać z usługi?

Na czym polega masaż klasyczny?

To rozległa, wymagająca kompetencji forma zabiegu, który ma na celu, w zależności od intensywności, zrelaksowanie mięśni, pobudzenie ich do regenerowania się, złagodzenie dolegliwości ortopedycznych lub dodanie energii. Zakres zastosowań jest więc niezwykle szeroki.

Głównym założeniem masażu klasycznego jest uciskanie różnych partii mięśni po to, żeby je rozluźnić i pobudzić do efektywniejszej pracy. Spięte mięśnie nie tylko uciskają narządy wewnętrzne, ale też potęgują stres na zasadzie sprzężenia zwrotnego – mózg odbiera ich napięcie jako sygnał do gotowości i stymuluje produkowanie adrenaliny oraz kortyzolu.

Do kogo jest skierowany?

Pomijając kilka zdrowotnych przeciwwskazań, każdy może skorzystać na masażu klasycznym. Techniki w nim stosowane, użyte przez wykwalifikowaną osobę, nie szkodzą, za to bardzo pomagają w odzyskaniu i utrzymaniu dobrej kondycji ciała i dobrego samopoczucia.

Wśród przeciwwskazań dla masażu klasycznego są przede wszystkim poważne choroby układu oddechowego oraz trawiennego, choroby układu krążenia (na przykład żylaki lub zaawansowana miażdżyca), uszkodzenia układu ruchu oraz układu nerwowego.

Jak wybrać gabinet?

Przede wszystkim warto udać się do masażysty, który wykonuje zabiegi profesjonalnie, a jego praca poparta jest wykształceniem bardziej rzetelnym niż krótki kurs. Niestety, obostrzenia w trym zakresie nie są zbyt surowe i wciąż można trafić do osoby niekompetentnej, która nie tylko nie pomoże, ale wręcz narazi zdrowie klienta.

Dobry masażysta przede wszystkim doradzi, czy masaż klasyczny jest odpowiednim wyborem, ostrzeże o przeciwwskazaniach i będzie uważnie kierował się sygnałami komunikowanymi przez klienta (na przykład o odczuwanym bólu).

Tekst powsta we współpracy z Instytutem zdrowia i urody Medica SPA

Tagi