Dom i Wnętrze

Kuchnia pachnąca Azją

Tradycyjne dania kuchni polskiej nieco Ci się przejadły? W takim razie warto poszerzyć swoje kulinarne horyzonty i spróbować potraw z odległych zakątków globu – Azji! Kuchnia azjatycka cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością. Co warto o niej wiedzieć? Sprawdź!

Czym charakteryzuje się kuchnia azjatycka?

Kuchnia azjatycka to prawdziwy tygiel smaków. Przemierzając kontynent, możemy natknąć się na bardzo zróżnicowane dania. W Europie największą popularnością cieszą się potrawy kuchni chińskiej, tajskiej, koreańskiej, japońskiej, a ostatnio – wietnamskiej.
Jakie cechy łączą dania z różnych zakątków Azji? Kuchnia orientalna jest przede wszystkim zdrowa. Obfituje w nienasycone kwasy tłuszczowe (olej sezamowy, soja, ryby morskie, drób), które mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Azjaci ograniczają spożywanie czerwonego mięsa oraz produktów o wysokiej zawartości cukru. Elementem, bez którego nie sposób wyobrazić sobie azjatyckiej kuchni, jest ryż. Wyrazistości potrawom dodają ostre przyprawy – imbir, chili, kolendra, kurkuma. Mięso często zastępowane jest przez tofu, tempeh czy pastę miso. Większość dań przygotowywanych jest w woku lub na parze.

Małe zakupy

Aby delektować się pysznymi potrawami rodem z fascynującej Azji, nie musisz stołować się w drogich restauracjach. Może warto podjąć się próby ugotowania aromatycznych dim sum albo krewetek we własnej kuchni?  W każdym większym mieście znajdziesz obecnie sklepy oferujące produkty spożywcze ze wszystkich stron świata. Znalezienie naczyń i akcesoriów również nie będzie problemem – na stronie gerlach.pl znajdziesz wok, który jest podstawowym wyposażeniem każdej azjatyckiej kuchni! Znalezienie sprawdzonych przepisów również nie jest problemem – na blogach nie brakuje receptur, które możesz wykorzystać.