Zdrowie i Uroda

Lekarstwa na przeziębienie

Przeziębienie dopada każdego z nas od czasu do czasu. Czasem przeziębienie jest tylko dokuczliwe. Możemy w jego trakcie normalnie funkcjonować. Możemy chodzić do pacy i wywiązywać się ze swoich obowiązków. Czasem przeziębienie przybiera jednak groźniejszą postać i totalnie potrafi nas rozłożyć. Niezależnie od tego czy przeziębienie jest mocne czy słabe, nie powinno być nieleczone. Jakie leki warto mieć w swojej domowej apteczce aby na przeziębienie być przygotowanym?

Tabletki do ssania na gardło

Tabletki do ssania na gardło to niemal obowiązek, kiedy dopadnie nas niemoc. Ból gardła jest jednym z tych, które w przeziębieniu potrafią nam najbardziej dokuczyć. Zażywanie tabletek do ssania na gardło potrafi zminimalizować tą dolegliwość. Dzieje się tak dzięki substancjom, które mają działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Tabletki do ssania na gardło mogą być różne. Od ziołowych tabletek, które zawierają ekstrakty ziół oraz innych roślin uważanych za lecznicze (jak czosnek) po tabletki zawierające aktywne substancje antybakteryjne.

Krople do nosa

Katar to kolejna dolegliwość, która uprzykrza nam życie w trakcie przeziębienia. Niezależnie od rodzaju kataru, krople są zawsze ile widziane w naszym nosie. Dzięki nim możemy swobodnie oddychać, co jest szczególnie ważne kiedy pomimo przeziębienia i tak chodzimy do pracy, lub wykonujemy inne czynności domowe.

Krople do nosa występują pod różną postacią. Czasy kiedy były dostępne tylko pod postacią gorzkiej oleistej cieczy,która spływała do gardła dawno minęły. Obecnie można dostać krople pod postacią kropli, aerozolu, żelu oraz w tabletkach.

Tabletki przeciwbólowe

Tabletki przeciwbólowe, to arsenał na mocniejsze przeziębienie. Zazwyczaj są na paracetamolu, zatem mają również działanie przeciwgorączkowe.

Tabletki takie to może być Polopiryna albo Aspiryna (w zasadzie to jedno i to samo). Tabletki, które maja na celu zwalczanie objawów grypy, również mają działanie przeciwbólowe, więc można je śmiało zażywać.

Grafika pochodzi ze strony Gardimax.pl