Dom i Wnętrze

Meble do pokoju nastolatki

meble

Meblowanie pokoju nastolatki to spore wyzwanie dla rodziców – zazwyczaj chcą oni osiągnąć kompromis pomiędzy możliwościami finansowymi, wygodą oraz estetycznym wyglądem. Nastolatki najczęściej pragną jednak, aby pokój był przede wszystkim urządzony modnie. Czy możliwy jest kompromis?

Podstawą jest przedyskutowanie z dzieckiem, jakie są jego oczekiwania – być może wspólnie uda się zaprojektować ciekawą kompozycję. Wspólnie wybierzmy dominujące kolory, możemy również zaprojektować rzut pomieszczenia z góry na kartce i wspólnie „ustawiać” w nim meble. Nastolatki najczęściej pragną, aby pomieszczenie nawiązywało do skandynawskiego designu – posiadało białe meble i dodatki, produkty wykonane z drewna.

Meblujemy!

Zanim spełnimy życzenia córki zadbajmy o to, aby w pokoju nie zabrakło najważniejszych elementów. Jest to przede wszystkim wygodne łóżko, szafa lub komody, regały na książki, biurko do nauki. Przy łóżku możemy postawić szafkę nocną, na której postawimy niewielką lampkę do czytania wieczorami. Pamiętajmy o tym, że pokój ma służyć przede wszystkim do relaksu oraz do nauki. Po zakupie podstawowych mebli możemy zacząć myśleć o dodatkach, np. tablicy korkowej, obrazach na ściany, zasłonach czy roletach.

Tagi