Dom i Wnętrze

Meblowanie mieszkania w bloku

Planując remontowanie mieszkania zazwyczaj przewidujemy kupno nowych mebli. O ile w przypadku posiadaczy dużych domów jednorodzinnych nie ma ograniczeń związanych z wymiarami czy funkcjonalnością, o tyle mieszkańcy bloków muszą odpowiednio dopasować meble do danego pomieszczenia, aby ich optycznie nie obciążyć. Może być to ciekawe wyzwanie. Jak zabrać się do planowania meblowania?

Pierwszym krokiem może być określenie naszych potrzeb – poza łóżkiem i kompletem wypoczynkowym najczęściej w naszych pomieszczeniach są komody, regały, szafy na ubrania, niewielkie półki. Sprawdźmy, co faktycznie przyda się w naszym mieszkaniu i będzie jego ozdobą!

Kolejnym krokiem jest zajrzenie do pism wnętrzarskich – z pewnością znajdziemy w nich wiele ciekawych inspiracji związanych z wyborem nowoczesnych czy klasycznych mebli. Oczywiście ostateczny wybór zawsze należy do nas!

Meble drewniane

Ważne jest też zwrócenie uwagi na to, z jakiego materiału wykonane są wybrane przez nas meble. Najczęściej szukamy mebli z litego drewna – jest to materiał odporny na uszkodzenia, wnikanie brudu, wilgoci. Prezentuje się elegancko w każdym pomieszczeniu. Dodatkowo lite drewno jest pokrywane lakierami, bejcami – wszystkie te zabezpieczenia dodatkowo chronią drewno.

Jakie meble wybrać? Wśród wielu interesujących propozycji producentów wyróżniają się meble Meblar – są nietuzinkowe, wykonane z wysokiej klasy materiałów i eleganckie.