Technologia

Na co zwrócić uwagę, kupując pendrive?

Jeśli chodzi o pamięć zewnętrzną, to wiele osób decyduje się na poręczne rozwiązania, jakimi jest przykładowo pendrive. Oczywiście każdy z nas by chciał, aby dany produkt był pojemny, a przy tym także tani. Czy jednak obie te potrzeby idą ze sobą w parze? Na jakie cechy pamięci warto zwrócić uwagę podczas kupowania tego rodzaju pamięci? A może sprawdzi się pendrive z nadrukiem?

Kupując pendrive’a, zwróć uwagę na jakość jego wykonania

Większość osób podczas kupowania pendrive’a zwraca uwagę na jego pojemność oraz cenę, ale kluczowym parametrem jest jakość wykonania danego produktu. Nijak ma się wydanie sporej ilości pieniędzy na pendrive z nadrukiem, który szybko zakończy swój żywot. Oczywiście kupowanie najtańszego typu pamięci też nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż zwykle są to przedmioty słabej jakości.

Dobry pendrive to nie tylko taki, który umożliwi przeniesienie pliku do Internetu czy też dostęp do chmury. Niezwykle ważne jest to, aby można było na nich umieszczać również kopię zapasową. Poza tym powinien być wytrzymały, czyli nie ulec awarii zaledwie po kilku użyciach.

Na co postawić?

Podczas wybierania pendrive ’a najlepiej postawić na renomowane marki. Najlepiej aby był on pojemny oraz bardzo szybki. Naszej uwadze nie powinna umknąć także obudowa urządzenia, co ma wpływa na jego wytrzymałość. Godne polecenia są pendrive’y wykonane z bardzo twardego plastiku bądź też z aluminium. Chociaż będą one grubsze i większe, to mamy większą gwarancję, że nie ulegną tak szybo uszkodzeniu.

Co do gwarancji, to warto kupować modele, których producenci udzielają jej na parę lat. Dzięki temu mamy pewność, że pendrive’ a będzie działał przez długi czas. Oczywiście nie ma co wierzyć w dożywotnią gwarancję, gdyż wymiana produktu na nowy jest wówczas możliwa tylko tak długo, jak dany komponent jest w sprzedaży.

Warto przyjrzeć się standardowi łączności i wydajności pendrive’a

Podczas kupowania pendriv’a należy zwrócić uwagę na obsługiwany przez niego standard łączności. W przypadku interfejsu USB 2.0 trzeba liczyć się z maksymalną przepustowością 60 MB/s. Z kolei USB 3.0 jest szybszy i przepustowość wynosi 625 MB/s. Jeśli potrzebujemy jeszcze większej, to są dostępne standardy o przepustowości 1250 MB/s.

Warto pamiętać o tym, że aby móc wykorzystać możliwości interfejsu, nie tylko pendrive musi być w niego wyposażony, ale także dotyczy to komputera. Dlatego też trzeba upewnić się, jaki port ma posiadany przez nas sprzęt.

Materiały do tekstu udostępniła firma Pola Studio – pendrive z nadrukiem i inne gadżety z nadrukiem