Dom i Wnętrze

Najczęstsze błędy popełniane przy wyborze baterii łazienkowej

aranżacja, aranżacja wnętrz

Przeciętny człowiek nie zna się zbyt dobrze na armaturze, dlatego wybiera ją wyłącznie „na oko”. Jednakże nawet takie baterie łazienkowe powinny być dobrze dobrane, by mogły spełniać swoje funkcje. Warto zwrócić uwagę na najczęściej popełniane błędy przy wyborze tego rodzaju armatury. Unikając ich można sporo zyskać.

1. Kupowanie „oczami”

Ludzie lubią otaczać się pięknymi przedmiotami, dlatego dobierają do swoich domów wyłącznie estetyczne rzeczy, co często jest błędem. Bateria łazienkowa powinna być przede wszystkim praktyczna, łatwa do czyszczenia i oszczędna, a nie udziwniona. Zbyt nietypowy kształt takiej baterii może niekorzystnie wpłynąć na jej funkcjonalność. Czasem lepiej więc postawić na prostotę, a zaszaleć nieco bardziej z innymi dodatkami do pokoju.

2. Wybieranie produktów nieznanych marek

Niestety, to właśnie znani i powszechnie uznani producenci wytwarzają najlepsze jakościowo produkty i tak samo jest z armaturą. Baterie łazienkowe „no name” nawet jeśli pięknie się prezentują, mogą być bardzo nietrwałe i niepraktyczne. Przez to szybko się niszczą, a ich użytkownik musi zakupić kolejny produkt. Lepiej więc od razu zainwestować w jakościowe, markowe baterie, aby później przez długi czas z nich korzystać.

3. Stawianie na baterie o nietypowych kształtach

W magazynach o projektowaniu wnętrz bez problemu znajdziemy niesamowite aranżacje łazienek, w których pojawiają się właśnie baterie łazienkowe o oryginalnych kształtach. Jeśli jednak zakupimy baterię o ostrych, kwadratowych brzegach, przy której wszystkie szczegóły będą umieszczone poziomo, prawdopodobnie ciężko nam będzie ją wyczyścić. Stracimy przez to jedynie mnóstwo czasu na jednym z najcięższych obowiązków domowych, czyli na sprzątaniu. Lepiej sprawdzą się więc klasyczne baterie
o obłych kształtach.

4. Przepłacanie za baterie z perlatorem

Oczywiście liczne testy potwierdziły, że perlator pozwala zaoszczędzić sporą ilość wody, jednakże warto zwrócić uwagę na to, że znajduje się on już praktycznie w każdej baterii łazienkowej. Dlatego warto zapoznać się z jej dokładnym opisem, aby samemu sprawdzić, czy ma ona taki perlator. Producenci często starają się bowiem oszukać swoich klientów i reklamują je jako te najbardziej oszczędne, zawierające perlator, gdy tak naprawdę w niczym nie różnią się one od zwykłych baterii.

5. Kupowanie baterii z krótką wylewką

Gdy wybierzemy armaturę ze zbyt krótką wylewką, raczej nie zapewni nam ona komfortu. Wtedy z trudnością wsadzimy ręce pod baterię łazienkową, co nie będzie przyjemne. Dlatego baterie łazienkowe zawsze należy dobierać dokładnie do danej umywalki bądź zlewu, zapoznając się wcześniej z ich wymiarami. Dłuższa wylewka na pewno będzie lepszym wyborem, od tej krótszej.

Jeśli nie popełnimy podanych wyżej błędów, na pewno nie stracimy niepotrzebnie swoich pieniędzy. Zainwestujemy w idealną dla nas baterię, którą dopasujemy już i zamontujemy na umywalce. Dzięki temu zyskamy do niej praktyczny element, który będzie również bardzo estetyczny i łatwy w pielęgnacji.baterie łazienkowebaterie łazienkoweNajczęstsze błędy popełniane przy wyborze baterii łazienkowej, baterie łazienkowe, aranżacja, aranżacja wnętrzNajczęstsze błędy popełniane przy wyborze baterii łazienkowej, baterie łazienkowe, aranżacja, aranżacja wnętrz