Biznes

Niewielka kasa mobilna – idealna dla pracy w terenie

Kasy fiskalne możemy podzielić na trzy rodzaje: małe, średnie i duże. Każda z nich dostosowana jest do potrzeb małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, posiada swoje zalet oraz możliwości związane z łączeniem dodatkowego sprzętu (np. drukarka fiskalna, czytnik). Niewielkie kasy fiskalne sprawdzają się w takich przedsiębiorstwach jak małe biura usługowe, sklepy wielobranżowe, firmy o zasięgu regionalnym. Jakie są ich podstawowe zalety?

Zalety małych kas fiskalnych

Małe kasy fiskalne odznaczają się przede wszystkim kompaktowymi rozmiarami oraz wagą. Dzięki temu nie sprawiają problemów podczas transportu. Niewielka kasa posiada podstawowe funkcje: do jej pamięci można wprowadzić ograniczoną ilość towarów by później korzystać ze skrótów. Dodatkowo każda kasa fiskalna posiada możliwość zapisywania w swojej pamięci zestawienia i rachunki z kilku ostatnich lat – to niewątpliwe ułatwienie, kiedy przypadkiem zawieruszą się wydruki. Kasy fiskalne mobilne są chętnie wykorzystywane podczas pracy w terenie, szczególnie w czasie targów, jarmarków świątecznych, imprez plenerowych.

Niewielkie kasy fiskalne są wykorzystywane również w przypadku firm przewozowych: oferujących przejazdy autobusowe, busowe, kolejowe. Mała kasa fiskalna jest na tyle lekka, aby móc przymocować ją do deski rozdzielczej samochodu lub nawet zawiesić ją sobie niczym torbę. To ostatnie rozwiązanie stosowane jest przede wszystkim przez konduktorów kolejowych. Niewielka kasa sprawdzi się w przypadku przedstawicieli handlowych, uprawnionych do wydawania rachunków. Można podłączyć ją do samochodowej ładowarki.

Obsługa małej kasy fiskalnej również nie jest problematyczna – nowi pracownicy nie będą mieli problemów z opanowaniem podstawowych funkcji. Dzięki interfejsowi w języku polskim wszystkie zapisywane komendy są czytelne i w razie konieczności – można je wcześniej skorygować.