Dom i Wnętrze

Niewielki dom – poznaj jego zalety!

Coraz większa ilość Polaków zastanawia się nad zakupieniem niewielkiej działki i postawieniem domu. Przeszłością jest obecnie wieloletnie budowanie domów, jak to bywało za czasów naszych rodziców i dziadków. Dzisiaj domy budujemy szybko, skuteczne i co najważniejsze: znacznie taniej. Umożliwiają to przede wszystkim wysoka technologia, ale i silna konkurencja na rynku materiałów budowlanych. Jak wybrać wymarzony dom?

Jak chcą mieszkać Polacy?

Jeszcze do niedawna Polacy chcąc zdobyć projekt domu korzystali wyłącznie z pomocy doświadczonych architektów. W czasie kilku tygodni tworzyli oni dla swoich klientów projekt domu, uwzględniając nie tylko położenie czy rodzaj gruntu, ale również indywidualne potrzeby i życzenia zamawiających. Niestety, ten rodzaj usługi był nie tylko czasochłonny, ale i drogi. Traciliśmy czas i pieniądze, a dodatkowo musieliśmy się również kilkukrotnie spotkać z projektantem w celu ustalenia poprawek czy akceptacji dotychczasowych prac.
Całkiem nowym sposobem na kupno domu jest wykupienie usługi wybudowania go z półproduktów. Takie domy powstają niesamowicie szybko – czas to ok. kilku miesięcy.

A może gotowy projekt?

Stosunkowo nowym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowych projektów domów jednorodzinnych. Są one dostępne w topowych pracowniach architektonicznych. Wśród interesujących projektów znajdziemy piękne, małe domy parterowe, domy z możliwością zaaranżowania poddasza, domy z garażami lub też tylko podjazdami – możliwości są praktycznie nieograniczone. Wadą może być niemożliwość wprowadzania poważnych z mian w projektach, jednak ich autorzy dbają o to, aby oddawane do rąk klientów szkice spełniały oczekiwania dużej grupy kupujących.
Jakie są zalety tego rozwiązania? Z pewnością jest to niższa cena – gotowe projekty domów są zdecydowanie tańsze niż tworzenie projektu od zera. Drugą zaletą jest fakt, że z chwilą zapłaty możemy praktycznie rozpocząć budowę – bardzo szybko!