Dom i Wnętrze

Odporność i wygoda, czyli meble technorattanowe

Meble z technorattanu zdobywają coraz więcej zwolenników. Ich nowoczesny design oraz gwarancja wygodnego odpoczynku sprawia, że możemy je zobaczyć na wielu balkonach, tarasach oraz w ogrodach. Czym wyróżnia się technorattan? Jakie ma właściwości? Czy warto zainwestować w meble wykonane z tego rodzaju materiału?

Technorattan a rattan – na czym polega różnica?

Naturalny rattan jest pozyskiwany z tropikalnej rośliny, która należy do grupy palm i posiada kolczaste pędy. Drewno z tej rośliny jest wykorzystywane do produkcji mebli oraz w sztuce artystycznej, ponieważ pod wpływem pary wodnej surowiec ten staje się niezwykle elastyczny. Dzięki temu, że rattan jest tak plastyczny, można z niego formować najróżniejsze kształty. Meble wykonane z tego surowca są dekoracyjne, lekkie oraz wytrzymałe na działanie czynników atmosferycznych. Niestety minusem rattanu jest to, że wymaga on odpowiedniego zabezpieczenia. Świetną alternatywą jest dla niego w tym przypadku technorattan – HomeGardenArt.

Technorattan jest materiałem syntetycznym, a dokładniej żywicą z włókien polietylenowych. Technorattan jest wzorowany na naturalnym rattanie, stąd więc nazwy te są zbliżone. Produkcja technorattanu została ulepszona, dzięki czemu jest on bardziej wytrzymały od rattanu. Tego rodzaju materiał jest odporny na odbarwienia spowodowane działaniem promieni słonecznych, a także jest odporny na deszcz, mróz, śnieg, wysokie temperatury oraz grad. Meble z technorattanu nadają się jak najbardziej do wystawiania na zewnątrz i można je przechowywać śmiało nawet w warunkach o ujemnej temperaturze, bez obaw o ich uszkodzenie. Dodatkowo meble z technorattanu są bardzo lekkie, więc nie ma większych problemów, jeśli chodzi o ich przeniesienie w inne miejsce. Sprawdzą się praktycznie w każdym klimacie, niezależnie są to tropiki czy też może nadmorskie miejscowości.
Jeśli więc ktoś lubi spożywać posiłki na świeżym powietrzu, to jak najbardziej może zakupić meble z technorattanu, dzięki czemu będzie można także organizować towarzyskie spotkania w ogrodzie.