Zdrowie i Uroda

Odpowiednio dobrany biustonosz

O bieliźnie mówi się coraz więcej i z mniejszym zażenowaniem. Dawniej temat ten omawiany był jedynie w gronie najbliższych przyjaciółek. Niegdyś temat tabu, dzisiaj: chętnie poruszany, nie tylko przez panie. Wszystko za sprawą alarmujących efektów noszenia źle dobranych staników. Wpływ na zdrowie kobiet tego elementu stroju jest niebagatelny!

Zadaniem biustonosza jest przede wszystkim podtrzymywanie piersi oraz zapewnienie im stabilnej pozycji. Wraz ze zwiększeniem oczekiwań klientek producenci zadbali również o to, aby stanik modelował biust. Obecnie możliwe jest powiększenie swojego naturalnego rozmiaru piersi nawet o 2 rozmiary – a wszystko to za sprawą odpowiednio dobranej bielizny.

Efekty noszenia źle dobranego biustonosza

Początkowo w Polsce niewiele mówiło się o konieczności dopasowania biustonosza do figury oraz kształtu piersi. Obecnie uwagę na to zwracają przede wszystkim ortopedzi, którzy coraz częściej spotykają się z pacjentkami skarżącymi się na bóle w części piersiowej i szyjnej kręgosłupa. Winą nie jest duży rozmiar piersi, ale nieodpowiednia bielizna i przyjmowanie złej postawy ciała. Panie z pokaźnym biustem najczęściej szukają staników, które pozwolą na spłaszczenie biustu. Wybierają modele bielizny nie zwracając uwagi na budowę mostka czy ramiączek. To olbrzymi błąd. Duży biust powinien być stabilnie podtrzymywany – pomogą w tym fiszbiny oraz szersze ramiączka. W przypadku wąskich ramiączek materiał będzie nieprzyjemnie wbijał się w ciało, a biust nie będzie podtrzymywany. Ciążący ciężar sprawi, że stopniowo zaczniemy się garbić, odczuwać ból w kręgosłupie.

Jak rozpoznać dobry biustonosz?

Odpowiedni dobrany model stanika przylega do ciała, ale nie uwiera. Biust jest stabilnie podtrzymywany, nie „wylewa się” z miseczek, fiszbiny okalają całą pierś.

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj też, jak sprawdzić, czy stanik dobrze leży.