Dom i Wnętrze

Oryginalne pomysły na oddzielenie kuchni od salonu

Oddzielenie kuchni od salonu dla wielu osób może być priorytetowym zadaniem. Konieczność przearanżowania wnętrza lub zakup mieszkania powodują, że nie zawsze pewne rozwiązania nam się podobają. Oprócz standardowych rozwiązań, które istnieją i są wybierane przez większość osób, istnieją również te bardziej oryginalne. Jak oddzielić kuchnię od salonu w sposób oryginalny? Przedstawiamy najciekawsze opcje, które wprowadzą wiele życia w oba pomieszczenia i będą doskonale się prezentowały.

Szklana szyba we wzory

 

Jednym z bardzo ciekawych i stylowych pomysłów, który będzie pasował do różnych wnętrz, jest szklana szyba umiejscowiona na stałe. Można ją stosować zarówno gdy w kuchni jest cegła dekoracyjna, fototapety czy różnokolorowe farby na ścianie, ale i także, gdy nasz salon urządzony jest w eleganckim stylu, skandynawskim czy angielskim. Taka uniwersalność daje bardzo dużo możliwości. Szklana szybka jest podobna do tych wystawowych. Jest ona z hartowanego szkła, co daje duży poziom bezpieczeństwa. Największą jednak zaletą takiej szyby są jej wzory. Połączenie przepuszczalnego i przezroczystego szkła z matowymi grafikami jest niezwykle oryginalne i ładne. Na rynku istnieje bardzo dużo różnego rodzaju wzorów, dzięki którym możemy wybrać najlepiej pasujący model do naszego wnętrza.

Drewniana ścianka z otworami

Bardzo dobrym i oryginalnym pomysłem, jeśli zależy nam na osobliwym i niepowtarzalnym rozwiązaniu, jest wykorzystanie drewna. Jak oddzielić kuchnię od salonu przy jego pomocy? Bardzo prosto! Drewniana ścianka może zostać przytwierdzona na stałe bądź mieć rozsuwany charakter. W razie potrzeby równie łatwo ją zdemontować. Sama instalacja nie jest inwazyjna i nie wymaga dużego nakładu pracy. Drewniana ściana może mieć perforacje, przez które będzie widać kuchnię lub salon, lub też być całkowicie jednolita nie dając możliwości zajrzenia co dzieje się w drugim pomieszczeniu. Także i w tym przypadku największym plusem jest samo drewno. Daje ono bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, dzięki którym ścianka może być wykonana w stylu minimalistycznym, posiadać regularne kształty czy wręcz przeciwnie — zmyślne wzory czy artystyczne wizje. Dzięki temu oprócz samej ścianki możemy uzyskać w salonie prawdziwe dzieło sztuki, które będzie główną atrakcją pomieszczenia.

Materiały

Przesłony materiałowe kojarzą się nam raczej z przymierzalniami i niskiej jakości zasłonami. Jest to bardzo mylne wyobrażenie, gdyż obecnie mamy do dyspozycji o wiele lepsze jakościowo i ciekawsze tkaniny. Ostatnim pomysłem na oryginalne oddzielenie kuchni od salonu jest wykorzystanie przesłony. Może ona być wykonana w stylu klasycznym, ale zdecydowanie lepszym pomysłem będzie taka wykonana z abstrakcyjnych wzorów. To rozwiązanie daje również nieskończone możliwości aranżacji i dopasowania samej przesłony do salonu czy kuchni. Dużym plusem są też walory użytkowe. Dzięki takiej przesłonie bardzo prosto z dwóch pomieszczeń możemy zrobić jedno duże. Jeśli przyjadą nasi znajomi lub rodzina w ciągu jednej chwili przygotowujemy komfortowe i obszerne miejsce na spotkanie.