Dom i Wnętrze

Piękny dom drewniany w mniej niż rok!

W Polsce coraz więcej i częściej mówi się o domach z drewna w konstrukcji szkieletowej. Całoroczne domy drewniane to ciekawa alternatywa, szczególnie w przypadku porównania z cenami mieszkań w dużych czy średnich miastach. Wybudowanie domu z drewna to także dobra opcja dla osób, którym nie zależy na bliskości centrum miasta, dla ludzi ceniących bliskość natury. Czy budowa takiego domu to dobra inwestycja?

Własny dom blisko natury

Własny dom to olbrzymie możliwości – mamy nie tylko znacznie większą powierzchnię do życia, ale również możemy samodzielnie zaaranżować przydomowy ogród. To wierzchołek góry lodowej! Własny dom pozwoli nam cieszyć się większą swobodą. Do niedawna budowa domu oznaczała wzniesienie budowli murowanej. Dzisiaj wiemy, że możliwe jest znacznie szybsze i tańsze budowanie domów w konstrukcji szkieletowej. Tanie domy całoroczneto interesująca propozycja dla osób pragnących mieszkać taniej, zdrowiej i piękniej. Szacuje się, że budowa domu z drewna jest tańsza od budowy analogicznego, murowanego domu o 35%.

Jak budowane są domy drewniane?

Podstawą jest oczywiście kupno działki i dopilnowanie wszelkich spraw administracyjnych. Musimy również wybrać projekt – te znajdziemy firmach oferujących budowę domów drewnianych. Wśród licznych propozycji w katalogach znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak i domy piętrowe, budynki z garażami oraz tarasami. Budowa domu może rozpocząć się praktycznie w dowolnym momencie w roku – pogoda nie ma znaczenia. Jedynym elementem, który musi wyschnąć są fundamenty. Kolejno budowany jest komin, stawiany jest szkielet domu i ściany. Szacuje się, że dom w stanie surowym zamkniętym gotowy jest po 2 miesiącach. Domy w stanie deweloperskim gotowe są po 8 miesiącach.