Technologia

Platformy e-learningowe – co warto nich wiedzieć?

Platformy e-learningowe w Polsce nie są nowością – w sieci widać je od kilku lat. Prawda jest jednak, że dopiero od roku stanowią one realną podporę dla osób pragnących rozszerzać swoje umiejętności zawodowe. Platformy tego typu działają poniekąd jako połączenie serwisów informacyjnych oraz klasycznych sklepów internetowych. Jak z nich korzystać? Jakie korzyści możemy z nich uzyskać?
Platformy internetowe to wyspecjalizowane serwisy, umożliwiające korzystanie z profesjonalnych materiałów video. Najczęściej dotyczą one korzystania z konkretnych programów graficznych, jak i metod programowania. Użytkownikami platform tego typu są więc najczęściej początkujący programiści, informatycy oraz graficy komputerowi, ale też osoby bardziej doświadczone, pragnące utrwalić swoja wiedzę. Na platformach znajdziemy materiały wideo dotyczące takich programów jak Sketchup, Revit, Photoshop i wiele innych.

Jak korzystać z platformy?

Aby stać się użytkownikiem konieczne jest zarejestrowanie się w wewnętrznym systemie platformy. Rejestracja jest bezpłatna, podczas jej trwania podajemy najczęściej nasze imię, nazwisko, dane kontaktowe. Konieczne jest również zaakceptowanie regulaminu, który stanie się istotnym dokumentem podczas korzystania z konkretnych materiałów w danych sytuacjach – o czym za chwilę.
Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu możemy zacząć dodawanie interesujących nas materiałów wideo do wirtualnego koszyka- tak samo jak w przypadku klasycznych sklepów internetowych! Kolejno musimy zapłacić za wybrane przez nas materiały – zrobimy to szybko poprzez przelewy internetowe. Kiedy wpłata zostanie zaksięgowania interesujące nas materiały automatycznie zostaną dodane do naszego konta. Możemy z nich korzystać bezterminowo – to z pewnością spore ułatwienie. Jeśli pragniemy posiadać je na własnym komputerze – również mamy do tego prawo. Pamiętajmy jednak, że podczas akceptowania regulaminu zobowiązaliśmy się do tego, aby nie rozpowszechniać zakupionych materiałów.
Czytaj więcej na CGWisdom.