Dom i Wnętrze

Porządkowanie ogrodu przed zimą

Okres jesienny to idealna pora na to, aby uporządkować ogród przed nadchodzącą zimą, schować niepotrzebne sprzęty, zabezpieczyć meble ogrodowe. Warto poświęci na takie zadania jeden dzień i nie odkładać ich na ostatnią chwilę. Od czego zacząć?
Pierwszym krokiem powinny być wszystkie prac ogrodnicze: przycięcie przekwitłych kwiatów i krzewów, zabezpieczenie niewielkich sadzonek przed nadchodzącymi mrozami, przeniesienie nieużywanych doniczek do pomieszczeń gospodarczych, wyrzucenie przekwitłych roślin jednorocznych.
Warto również przejrzeć nasze narzędzia ogrodnicze – jeśli są połamane nie pozostawiajmy ich w nadziei, że jeszcze kiedyś się przydadzą. Wyrzucając zepsute urządzenia robimy więcej miejsca na nowe.

Zadbaj o meble!

Niezwykle ważne jest wykonanie przeglądu mebli ogrodowych przed ich schowaniem na okres zimowy. Jeśli posiadamy je już kilka lat musimy liczyć się z tym, że będą one posiadały liczne zrysowania, ale też pęknięcia. Takie uszkodzenia w niedługim czasie całkowicie połamią meble.
Warto zastanowić się nad kupnem nowych mebli – w sklepach producentów znajdziemy niezwykle szeroką ofertę: meble technorattanowe, aluminiowe, z materiałów mieszanych. Co warto o nich wiedzieć?
Kupując meble wprost u producenta możemy być pewni ich jakości – wszystko za sprawą najwyżej klasy materiałów wykorzystywanych podczas produkcji. W przypadku technorattanu jest to tworzywo odporne na uszkodzenia, ścieranie, zarysowania, działanie zmiennych temperatur i wiele innych. Dodatkowo jego spójna struktura sprawia, że do wnętrza nie wnika ani wilgoć, ani brud.
Innym popularnym tworzywem jest aluminium. Odznacza je wysoka lekkość i odporność na uszkodzenia. Meble ogrodowe aluminiowe są chętnie wykorzystywane przede wszystkim przez managerów restauracji z ogrodami letnimi. Źródło gardenspace.pl.