Biznes

Przechowywanie materiałów toksycznych w zakładach przemysłowych

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw styka się z problemem jakim jest przechowywanie trudnych i trujących substancji – najczęściej będących wynikiem procesów przetwórczych. Jeszcze do niedawna takie produkty były odbierane od razu przez wyspecjalizowane firmy utylizacyjne. Obecnie zapotrzebowanie na odbiór tych toksycznych substancji jest tak duże, że firmy nie nadążają z odbiorem! Dla przedsiębiorców oznaczało to zaprzestanie produkcji i spore straty do momentu, aż toksyny nie zostaną odtransportowane do miejsca utylizacji.

Współcześnie problem ten starają się rozwiązać marki związane z tworzeniem zbiorników przemysłowych. Tworzą one zbiorniki na zamówienie, dzięki czemu możliwe jest dłuższe przechowywanie trujących substancji bez obawy o zdrowie czy środowisko naturalne. Takie zbiorniki to idealne rozwiązanie dla rozwijających się marek!

Jak tworzone są zbiorniki przemysłowe?

Zbiorniki tworzone są najczęściej na konkretne zamówienie. Firmy określają, jaki rodzaj odpadów będzie przechowywany wewnątrz i jakie zabezpieczenia są konieczne. Zbiorniki przemysłowe dedykowane do przechowywania substancji trujących mają budowę płaszczową, czyli podwójną. Pierwsza warstwa jest odgrodzona od drugiej komorą z powietrzem, gdzie w razie wycieku trafia przechowywana substancja.
Co ważne: zbiorniki mogą być tworzone również z myślą o przechowywaniu wody w celach przeciwpożarowych. Wymienia się także zbiorniki magazynowe, galwaniczne.
Zbiorniki mogą być tworzone na specjalne zamówienie i montowane z elementów w miejsce docelowym. Taka sytuacja jest zalecana kiedy pomieszczenie nie pozwala na wniesienie zbiornika w jednej części.

Jednym z czołowych dostawców jest producent zbiorników Prox. Marka specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych rozwiązań dla małych i średnich firm.