Dom i Wnętrze

Przydomowe oczyszczalnie ścieków – co należy o nich wiedzieć?

Zastosowanie niewielkich, przydomowych oczyszczalni ścieków staje się coraz popularniejsze. Wynika to głównie z coraz większej świadomości zagrożenia jakie niesie ze sobą niekontrolowanie składowanie ścieków. Również w przypadku niewielkich gospodarstw mieszkalnych ich utylizacja wprost do środowiska naturalnego może nieść ze sobą nieodwracalne skutki.

Dla kogo idealna będzie przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Oczyszczalnie ścieków idealne będą dla mieszkańców domów, które pozostają poza terenami uzbrojonymi, to znaczy bez doprowadzonej kanalizacji. Sprawdzi się także świetnie przy domkach letniskowych i budynkach położonych z dala od centrum miasta. Oczyszczalnie wpłyną na stan naszego portfela – rocznie to oszczędność rzędu kilku tysięcy złotych. To niewątpliwie jedna z największych i najbardziej odczuwalnych dla nas zalet. Warto jednak napisać też o łatwości obsługi systemu oczyszczania oraz niskich kosztach konserwacji.

Oczyszczalnia umieszczona w niedalekiej odległości od domu posiada pokrywę zamykaną na kluczyk. Dzięki temu można mieć pewność, że nikt niepowołany nie dostanie się do jej wnętrza. Ważny jest także fakt, że zewnętrzna obudowa zbiornika jest niezwykle trwała – jest odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Montaż i obsługa oczyszczalni nie są trudne. Do jej prawidłowego działania konieczne jest wykorzystanie dedykowanych specyfików z dodatkiem kultur bakterii. Odpowiednio dobrane szczepy będą wpływały na skuteczniejszy rozkład materii. Warto wiedzieć, że do danego rodzaju oczyszczalni dedykowane są inne środki – różnią się one stężeniem bakterii oraz mocą działania. Zazwyczaj stosowanie produktu nie jest trudne – raz lub dwa razy w tygodniu proszek wsypuje się do pojemnika… i gotowe!

Źródło: prox.info.pl.